AKTUÁLNÍ POZICE

Proč pracovat u nás?

Protože vyrábíme a vyvíjíme 3D tiskárny Prusa i3, pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější 3D tiskárny na celém světě. Přímo z Prahy odešleme každý měsíc více než 6000 tiskáren, které dodáváme přímo koncovým zákazníkům. Během posledních čtyř let jsme se vypracovali z malé firmy o třech lidech v nejrychleji rostoucí technologickou firmu ve střední Evropě podle Deloitte. A nehodláme se jen tak zastavit. Naše tiskárny vyvíjíme doslova od začátku až do konce – vymýšlíme nové technologie, navrhujeme hardware, vyvíjíme firmware, software i weby, testujeme, sestavujeme a balíme. Máme i vlastní nonstop zákaznickou podporu v hlavních světových jazycích.

VYROSTLI JSME O 4 527 % ZA 4 ROKY!
2. MÍSTO V TECHNOLOGY FAST 50 CEE
1. MÍSTO V BIG5

Deloitte Global, 2019

Veškerý hardware i software vyvíjíme jako open source, vyrobit si jej tak může každý. Ale naše značka Original Prusa i3 je zárukou kvality, za kterou si stojíme. Během posledního roku jsme vyhráli všechna možná ocenění, včetně nejprestižnějšího testu 38 3D tiskáren časopisu Make.

Celý svět 3D tisku se rozvíjí raketovým tempem a my chceme být i nadále v čele. A k tomu potřebujeme dobrý tým. Hledáme samostatné lidi, kterým nebudeme muset stát za zády a kontrolovat je. Chceme kolegy, kteří se nebojí výzev, jsou otevření novým podnětům a sami s nimi přicházejí. A že 3D tisku nerozumíte? Nevadí. Většina z nás na tom byla před rokem podobně a proniknout do tak perspektivní oblasti je zážitek sám o sobě.

Primárně hledáme kolegy na plný úvazek v Praze, ale ozvat se nám mohou i zájemci o brigádu. Nechceme rozdělovat firmu na kanceláře v centru a výrobu v polích za Prahou, jako to dělají všichni ostatní. Záleží nám na tom, abychom byli všichni společně na jednom místě s dobrou dopravní dostupností. Proto máme k dispozici téměř 6000 m² jen pár minut od metra Nádraží Holešovice.

Nové sídlo Prusa Research v Partyzánská 188/7ASídlo Prusa Research v ulici Partyzánská 188/7A.

AKTUÁLNÍ POZICE

POPIS POZIC

Senior vývojář embedded C++ pro ARM procesory

Umíš dobře programovat firmware a troufáš si na procesory ARM v nejúspěšnější firmě vyrábějící 3D tiskárny? Do nového projektu řídících desek pro naše tiskárny hledáme zkušené vývojáře, kteří chtějí implementovat nejnovější technologie v oboru 3D tisku u vedoucí firmy v oboru. Lidi, kteří chtějí udávat takt nejenom procesorům, ale i světu 3D tisku a open source! Náplní práce je v rámci týmu vyvíjet open source firmware 3D tiskáren a dalších zařízení souvisejících s 3D tiskem a to v plně open-source prostředí, na rodinách procesorů ARM. Budeš se spolupodílet na jeho automatickém testování, analyzování problémů a nasazování a to v rámci malého pětičlenného týmu zařazeného mezi šedesátku vývojářů a konstruktérů našich tiskáren. Více informací o této pozici najdeš na Startupjobs.cz.

Vývojář software (C++)

Každý vidí za 3D tiskem hlavně samotné tiskárny. Neméně důležitý je ale i software, který do značné míry určuje, jak bude 3D tisk pro uživatele přístupný a užitečný. Proto vyvíjíme vlastní slicery, desktopové programy, který používají naše tiskárny na převod 3D modelů do gcodu, kterému rozumí tiskárna. Žádné řešení na trhu nás úplně neuspokojovalo a víme, jak to udělat mnohem lépe. Do našeho PrusaSliceru jsme implementovali řadu unikátních funkcí, díky kterým jej používají desítky tisíc uživatelů z celého světa. A nápadů na další vývoj máme více než dost! Do týmu tím pádem hledáme schopné C++ developery, kteří nám pomohou nejen s vývojem jádra i frontendu Slic3ru PE, ale měli by chuť podílet se i na dalších projektech. Více informací o této pozici najdeš na Startupjobs.cz.

 Vývojář 3D tiskáren

Vývoj 3D tiskáren není žádná raketová věda, ale kombinuje v sobě více oborů a vyžaduje hodně experimentování. Více než formální vzdělání (jakkoliv je také důležité) tak oceňujeme široký technický rozhled a schopnost řešit problémy a dotahovat věci do konce. Dokončil jsi vlastní zajímavý projekt na Arduinu, kde jsi musel vyřešit spoustu překážek? Výborně! Měl bys umět C++ pro firmware úpravy (používáme modifikovaný Marlin), mít zkušenosti s 3D modelováním (děláme v OpenSCAD a FreeCAD) a ideálně za sebou i nějaké vlastní projekty, na kterých ukážeš, že umíš věci dotahovat. A pro představu – nový produkt nebo jeho revizi děláme maximálně několik měsíců a pak průběžně upravujeme, takže jsme zvyknutí hodně rychle iterovat. Zajímá nám přitom už nejenom FDM technologie. Zájem nicméne máme, i pokud se specializuješ pouze na embedded C++ programování nebo jsi konstruktér, ale rád bys zkusil něco s přesahem… Nebo kdybys nám chtěl pomoci s vývojem našeho PrusaSliceru.

Konstruktér – elektrotechnik vývoje SLA 3D tiskáren

Pro vývoj 3D tiskáren založených na technologii SLA (stereolitografie) hledáme juniorní i seniorní konstruktéry – elektrotechniky. Potřebujeme přemýšlivé lidi, kteří mají zkušenosti s 3D konstruováním, umí navrhovat hardware i mechanickou konstrukci a nezaleknou se ani programování, například firmware. Tvojí prací bude řešit konkrétní konstrukční úkoly, například vyvinout tester, který ověří rovnoměrnost osvitu pro tým, který vyvíjí osvitový reflektor. Rovnoměrný osvit je pro kvalitní tisk důležitý, jenže nelze zkonstruovat kvalitní reflektor s rovnoměrným osvitem bez toho, že bychom byli schopni rovnoměrnost změřit a vyhodnotit. Měl by zvládnout navrhnout 3D konstrukce (nejlépe Fusion 360, případně Inventor, freeCAD, ale toho se nebojte, cokoliv jiného), programovat (Python, C/C++, Java – abyste si spíchli patřičný software), programovat jednočipy (arduino, Rambo, Raspberry) a obecně se nebát bastlení a experimentů. Více informací o této pozici najdeš na Startupjobs.cz.

 Vývojář web. aplikací (React, WordPress)

Pro správu a rozvoj našich webů hledáme vývojáře se zkušenostmi s CMS WordPress (očekává se schopnost psát vlastní plug-iny a šablony). Neobejdeš se bez znalosti CSS3 / HTML / JavaScript, ideálně v kombinaci s CSS preprocesory a nástroji pro automatizaci jako gulp nebo webpack. Za výhodu považujeme schopnost používat git, práci v linux terminálu a OO programování v PHP.

  Výroba / více pozic

Nejsme klasická pásová „montovna“. Věříme, že když se u nás budeš cítit dobře, projeví se to i na tvojí práci. Postupně tě tedy zaučíme a za pár dní už zvládneš připravit zdroje nebo trysky, ze kterých bude radost tisknout. Nevyžadujeme praxi, mnohem více si ceníme spolehlivosti, samostatnosti a pečlivosti. Ve výrobě pracujeme na dvě směny a obsazujeme tyto pozice:

  • správa farmy na tisk plastových dílů
  • opracování a kontrola plastových dílů
  • kompletace spojovacího materiálů a finálního produktu
  • montáž a kompletace tiskáren
  • předpříprava polotovarů (pájení, kontrola, krimpování, testování)
  • zákaznické opravy tiskáren, údržba a testování našich tiskáren a součástek

Bližší informace o všech výrobních pozicích najdete na této speciální stránce.

  Specialista robotiky a automatizace

RepRap způsobil revoluci tím, že zpřístupnil do té doby astronomicky drahou technologie 3D tisku domácím uživatelům. My chceme udělat to samé v automatizaci výroby, kdy nevěříme, že robotické ruce a další nástroje musí stát miliony, a že i zde je místo pro open source. Už mnohokrát se nám přitom osvědčilo, že nejlepší způsob jak začít, je vyřešit to, co pálí nás samotné. Chceme nastavit plně automatizovanou farmu s 3D tiskárnami, optickou kontrolu vytištěných součástek, nástroje na automatické testy kvality komponent, bezchybné pytlíkování sáčků se spojovacím materiálem…

  Marketing & PR

Naším trhem je celý svět. Už nyní samozřejmě využíváme PPC a výkonostního marketingu obecně, nikdy se ale nebráníme nápadům na vylepšení. Co nás ale pálí nejvíc, je marketing a PR v zahraničí. Především v USA, ale i v dalších zemích. Pokud máš kontakty a zkušenosti s komunikací se zahraničními médii, zejména těmi technologicky zaměřenými, jsi náš člověk. Intenzivněji chceme řešit i komunikaci s naší komunitou 3D tiskařů a influencery, takže pokud máš zkušenosti s marketingovou analýzou, určitě se nám ozvi.

  Zákaznická a technická podpora

Spokojený zákazník je pro nás to nejdůležitější a snažíme se tak být velice přátelští a maximálně nápomocní. Zatím nemáme ani jednoho „obchodníka“, ale podle toho, jak odpovídáš, se lidé často rozhodují, zda nám věří natolik, že si tiskárnu pořídí právě u nás. Každý email chceme mít zodpovězený či zařazený s poznámkami pro kolegy nejpozději do hodiny, držíme i 24/7 livechat pro okamžitou odpověď lidem z celého světa. To je 720 hodin měsíčně, nebo skoro 5 klasických pracovních úvazků. Zákazníci se ptají i na techničtější věci, nutná je angličtina a ideálně i další světový jazyk – španělština, italština, francouzština, němčina… Výhodou je technické zaměření.

Zaujala tě nějaká pozice a chceš nám pomoc? Pošli nám životopis a příklady své práce na jobs@prusa3d.cz nebo přes formuláře níže!

Josef Průša a Ondřej Průša

Napište nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.