Proč pracovat u nás?

Protože vyrábíme a vyvíjíme 3D tiskárny Prusa i3, pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější 3D tiskárny na celém světě. Přímo z Prahy odešleme každý měsíc více než 6000 tiskáren, které dodáváme přímo koncovým zákazníkům. Během posledních tří let jsme se vypracovali z malé firmy o třech lidech v 9. nejrychleji rostoucí technologickou firmu v EMEA trzích (Evropa, Blízký a Střední východ, Afrika) podle Deloitte. A nehodláme se jen tak zastavit. Naše tiskárny vyvíjíme doslova od začátku až do konce – vymýšlíme nové technologie, navrhujeme hardware, vyvíjíme firmware, software i weby, testujeme, sestavujeme a balíme. Máme i vlastní nonstop zákaznickou podporu v hlavních světových jazycích.

VYROSTLI JSME O 6910 % ZA 4 ROKY
9. MÍSTO V TECHNOLOGY FAST 500 EMEA
3. MÍSTO V TECHNOLOGY FAST 50 CEE

Deloitte Global, 2017

Veškerý hardware i software vyvíjíme jako open source, vyrobit si jej tak může každý. Ale naše značka Original Prusa i3 je zárukou kvality, za kterou si stojíme. Během posledního roku jsme vyhráli všechna možná ocenění, včetně nejprestižnějšího testu 38 3D tiskáren časopisu Make. Jsme téměř rok nejlépe zákaznicky hodnoceni na 3DHubs.com.

Celý svět 3D tisku se rozvíjí raketovým tempem a my chceme být i nadále v čele. A k tomu potřebujeme dobrý tým. Hledáme samostatné lidi, kterým nebudeme muset stát za zády a kontrolovat je. Chceme kolegy, kteří se nebojí výzev, jsou otevření novým podnětům a sami s nimi přicházejí. A že 3D tisku nerozumíte? Nevadí. Většina z nás na tom byla před rokem podobně a proniknout do tak perspektivní oblasti je zážitek sám o sobě.

Primárně hledáme kolegy na plný úvazek v Praze. Nechceme rozdělovat firmu na kanceláře v centru a výrobu v polích za Prahou, jako to dělají všichni ostatní. Záleží nám na tom, abychom byli všichni společně na jednom místě s dobrou dopravní dostupností. Proto máme od května téměř 6000 m² jen pár minut od metra Nádraží Holešovice.

Nové sídlo Prusa Research v Partyzánská 188/7ANové sídlo Prusa Research v Partyzánská 188/7A.

Podívejte se na mapku, kde všude tisknou na 3D tiskárně vyrobené a odeslané z pražských Holešovic. Každý bod je PSČ s jednou nebo více tiskárnami 🙂

AKTUÁLNÍ POZICE

POPIS POZIC

 Vývojář software (C++)

Každý vidí za 3D tiskem hlavně samotné tiskárny. Neméně důležitý je ale i software, který do značné míry určuje, jak bude 3D tisk pro uživatele přístupný a užitečný. Proto vyvíjíme vlastní slicery, desktopové programy, který používají naše tiskárny na převod 3D modelů do gcodu, kterému rozumí tiskárna. Žádné řešení na trhu nás úplně neuspokojovalo a víme, jak to udělat mnohem lépe. Do našeho Slic3r Prusa Edition jsme implementovali řadu unikátních funkcí, díky kterým jej používají desítky tisíc uživatelů z celého světa. A nápadů na další vývoj máme více než dost! Do týmu tím pádem hledáme schopné C++ developery, kteří nám pomohou nejen s vývojem jádra i frontendu Slic3ru PE, ale měli by chuť podílet se i na dalších projektech. Více informací o této pozici najdeš na Startupjobs.cz.

 Vývojář hardware

Vývoj 3D tiskáren není žádná raketová věda, ale kombinuje v sobě více oborů a vyžaduje hodně experimentování. Více než formální vzdělání (jakkoliv je také důležité) tak oceňujeme široký technický rozhled a schopnost řešit problémy a dotahovat věci do konce. Dokončil jsi vlastní zajímavý projekt na Arduinu, kde jsi musel vyřešit spoustu překážek? Výborně! Pro práci u nás bys měl umět C++ alespoň do té míry, abys věděl, co si můžeš během vývoje hardwaru dovolit. Hodí se i zkušenosti s 3D modelováním (děláme v OpenSCAD a FreeCAD). A pro představu – nový produkt nebo jeho revizi děláme maximálně několik měsíců a pak průběžně upravujeme, takže jsme zvyknutí hodně rychle iterovat.

 Vývojář webových aplikací (Python, Django)

Naše klasické weby jedou na WordPressu, ale pustit se chceme i do složitějších aplikací, které stavíme na Python/Django. Řešit bychom chtěli například slicování v cloudu, aplikace na kontrolu 3D tiskové farmy, vlastní sociální síť pro fanoušky 3D tisku, mobilní aplikace a tak dále. Zkrátka, pokud zvládneš vytvořit čistý kód v Pythonu, ovládáš SQL databáze a nebojíš se učit se nové věci, jsi náš člověk. Tvoje šance zvýší znalost git, AngularJS, Javascript nebo HTML/CSS.

Vývojář PrusaControl (Python, Qt)

Velké plány máme s i PrusaControl, slicovacím softwarem, který vyvíjíme s ohledem na méně pokročilé uživatele tiskáren. Jádro programu je postaveno na Slic3ru, ale frontend vytváříme v Pythonu / Qt. Do PrusaControl chceme i nadále přidávat nové funkce a zároveň vylepšovat UX tak, aby se jeho rozhraní stalo vstupní branou do světa 3D tisku skutečně pro každého.

 Product manager (e-shop)

Z našeho e-shopu objednávají zákazníci z celého světa a naše tiskárny tak používají i v takových exotických místech jako Ulánbátar, Mongolsko nebo Guatemala… Rosteme ale tak rychle, že rozhraní a vlastnosti e-shopu nestíháme rozšiřovat a upravovat tak rychle, jak bychom rádi. Chceme vylepšovat popisky a fotografie k produktům, ladit UX, analyzovat chování návštěvníků, testovat a přidávat nové platební metody / možnosti doručení apod. Náš e-shop běží na platformě Prestashop, takže pokud s ní máš zkušenosti, přičteme ti to k dobru. Ale obecně jakákoliv zkušenost se správou e-shopu je dobrá.

 Materiálový inženýr

Vyrábíme nejpopulárnější 3D tiskárny na světě. A nyní chceme vyrábět i nejlepší filamenty. Máme několik extruzních linek a hledáme inženýry a technology, kteří mají zkušenosti s vývojem nových materiálů a jejich chemickou optimalizací. Jsme přesvědčeni, že zvládneme vyrábět materiály, které budou patřit ke světové špičce a stanou se novým standardem – stejně, jako tomu je u našeho hardwaru.

 Product manager (materiály)

S materiály chceme dosáhnout stejných úspěchů jako s tiskárnami. Výrobu zvládneme, ale hledáme kolegu, který si vezme na starosti všechno ostatní po produktové stránce. Můžeš stát u zrodu nového produktu úplně od začátku – potřebujeme nastavit komunikaci, připravit marketingové podklady, prezentace a nastavit komunikaci s prodejci a distributory, které chceme v tomto případě využít.

 Guru 3D tisku

Tiskneš doma nebo v práci složité modely? Dokážeš si poradit s komplikovanějšími úpravami, vymýšlíš vylepšení pro svou tiskárnu nebo máš dokonce svůj vlastní velký projekt? U nás se můžeš svému koníčku věnovat na plno a ještě za to dostávat zaplaceno. 🙂 Neustále testujeme nové postupy a technologie a hledáme řešení problémů, které trápí naše uživatele. Uvítáme každého nadšeného tiskaře, který už má něco za sebou!

 IT analytik

Neustále testujeme a zavádíme nové nástroje, které nám pomáhají zefektivnit práci ve firmě. Pokud máš zkušenosti s různými CRM systémy, API integrací a dalšími týmovými nástroji, případně máš chuť podobné systémy testovat a zavádět, rádi tě u nás přivítáme.

 Tester

Vyrábíme a vyvíjíme toho opravdu hodně a chceme, aby se naše tiskárny a software dostávaly mezi lidi v co nejvychytanějším stavu. Pokud mezi své kladné vlastnosti počítáš pečlivost, svědomitost a schopnost se srozumitelně vyjadřivat, a navíc tě baví 3D tisk, můžeš nám s tím pomoci! Hledáme testery nových verzí firmware a software (Prusa Control a Slic3r Prusa Edition), testery materiálů a zákaznických postupů (weby, manuály, apod.).

  Výroba / více pozic

Nejsme klasická pásová „montovna“. Věříme, že když se u nás budeš cítit dobře, projeví se to i na tvojí práci. Postupně tě tedy zaučíme a za pár dní už zvládneš připravit zdroje nebo trysky, ze kterých bude radost tisknout. Nevyžadujeme praxi, mnohem více si ceníme spolehlivosti, samostatnosti a pečlivosti. Ve výrobě pracujeme na dvě směny a obsazujeme tyto pozice:

  • správa farmy na tisk plastových dílů
  • opracování a kontrola plastových dílů
  • kompletace spojovacího materiálů a finálního produktu
  • montáž a kompletace tiskáren
  • předpříprava polotovarů (pájení, kontrola, krimpování, testování)
  • zákaznické opravy tiskáren, údržba a testování našich tiskáren a součástek

  Specialista robotiky a automatizace

RepRap způsobil revoluci tím, že zpřístupnil do té doby astronomicky drahou technologie 3D tisku domácím uživatelům. My chceme udělat to samé v automatizaci výroby, kdy nevěříme, že robotické ruce a další nástroje musí stát miliony, a že i zde je místo pro open source. Už mnohokrát se nám přitom osvědčilo, že nejlepší způsob jak začít, je vyřešit to, co pálí nás samotné. Chceme nastavit plně automatizovanou farmu s 3D tiskárnami, optickou kontrolu vytištěných součástek, nástroje na automatické testy kvality komponent, bezchybné pytlíkování sáčků se spojovacím materiálem…

  Marketing & PR

Naším trhem je celý svět. Už nyní samozřejmě využíváme PPC a výkonostního marketingu obecně, nikdy se ale nebráníme nápadům na vylepšení. Co nás ale pálí nejvíc, je marketing a PR v zahraničí. Především v USA, ale i v dalších zemích. Pokud máš kontakty a zkušenosti s komunikací se zahraničními médii, zejména těmi technologicky zaměřenými, jsi náš člověk. Intenzivněji chceme řešit i komunikaci s naší komunitou 3D tiskařů a influencery, takže pokud máš zkušenosti s marketingovou analýzou, určitě se nám ozvi.

  Zákaznická a technická podpora

Spokojený zákazník je pro nás to nejdůležitější a snažíme se tak být velice přátelští a maximálně nápomocní. Zatím nemáme ani jednoho „obchodníka“, ale podle toho, jak odpovídáš, se lidé často rozhodují, zda nám věří natolik, že si tiskárnu pořídí právě u nás. Každý email chceme mít zodpovězený či zařazený s poznámkami pro kolegy nejpozději do hodiny, držíme i 24/7 livechat pro okamžitou odpověď lidem z celého světa. To je 720 hodin měsíčně, nebo skoro 5 klasických pracovních úvazků. Zákazníci se ptají i na techničtější věci, nutná je angličtina a ideálně i další světový jazyk – španělština, italština, francouzština, němčina… Výhodou je technické zaměření.

Zaujala tě nějaká pozice a chceš nám pomoc? Pošli nám životopis a příklady své práce na jobs@prusa3d.cz!

Josef Průša a Ondřej Průša