TOTO JE POUZE MALÁ UKÁZKA POUTAVÝCH PROJEKTŮ USKUTEČNĚNÝCH DÍKY ORIGINAL PRUSA I3 3D TISKÁRNÁM!

S více jak 100.000 prodanými 3D tiskárnami jsou naše Original Prusa i3 tiskárny ideálním nástrojem nejen pro kutily a výrobce, aletaké pro profesionály z různých průmyslových odvětví po celém světě.

Vysoká kvalita tisku, spolehlivost, levný provoz a open-source princip našich 3D tiskáren otevírají nové možnosti v oblastech medicíny, vzdělání, vědy, R&D a dalších.

aq_block_4

Používáte Original Prusa 3D tiskárny ve vašem zaměstnání, škole, univerzitě nebo jiné instituci? Ozvěte se nám. S radostí vytvoříme video nebo článek o vašem unikátním Průša Příběhu!

Medicína

aq_block_11

Naše stroje jsou skvělé pro tvorbu prototypů, navíc přináší spoustu radosti kutilům a výrobcům po celém světě. Nejvíce hrdými nás však činí fakt, že Original Prusa i3 3D tiskárny jsou používány ve zdravotnictví.

3D tištěné protézy, nástroje pro lékaře a studenty medicíny, nové zařízení pro nemocnice a mnoho dalších projektů pomáhá tolik usnadnit životy mnoha lidí.

Dílna pro tvorbu protéz v Kathmandu

Peter Byron a Rishi Shrestrha jsou členové celosvětového opensource hnutí zvaného eNAble. Využili peněz získaných přes Patreon na nákup Original Prusa i3 MK3 tiskáren a odletěli do Kathmandu, kde si v místní nemocnici založili dílnu pro výrobu protéz. První pacient, který dostal Raptor Reloaded 3D vytisknutou ruku, byla sedmiletá Khusi Shrestha.

Instit Klinické a Experimentální Medicíny

Doktoři z IKEM (Institut Klinické a Experimentální Medicíny) v Praze používají Prusa i3 MK3 3D tiskárny pro tisk replik orgánů naskenovaných pomocí CT. Repliky jsou před operací zkoumány doktory, aby jim daly lepší přehled o zkoumaném orgánu. Navíc, pacienti, kteří podstoupili transplantaci orgánů (například ledviny) si mohou repliku nechat jako dárek.

Čtěte více (včetně videa)

Medictech - vývoj lékařského vybavení

Založena v roce 1993, Medictech je vůdčí společnost zaměřená na vývoj a výrobu vybavení pro
fyzickou medicínu, kardiologii a neinvazivní estetickou medicínu. Original Prusa i3 3D tiskárny se používají pro design a tvorbu prototypů různých pokročilých přístrojů a vybavení na MedicTech pracovištích, čímž umožňují společnosti rychle iterovat nové designy.

3D tištěná čelist pro zraněného psa

Johnny Uday provádí výzkum za pomoci 3D bio-modelingu a bio-kompatibilních materiálů v Ekvádoru. Pomohl kostarickému veterináři vyléčit těžce zraněného psa za použití Original Prusa i3 3D tiskárny tak, že vytiskl funkční čelistní implantát. Uday cílí svůj výzkum také na pomoc lidem v jistých případech. 3D tisk přináší benefity nízkých cen a rychlých iterací ve srovnání s materiály jako je Titan.

Design, Umění a Prototypy

aq_block_22

Vytvořte něco na scém počítači a vezměte do ruky o chvilku později! Original Prusa i3 3D tiskárny jsou oblíbené nástroje pro designery a umělce po celém světě. Nezáleží na tom, co vás zrovna napadne - například nový a vylepšený díl pro motokáru nebo neobvyklý zubní kartáček - naše tiskárny a filamenty se toho ujmou!

Naše přístroje byly nedávno použity k výrobě loutek pro připravovaný animovaný film Myši patří do nebe, což dokazuje, že 3D tiskárny jsou nedocenitelným pomocníkem pro umělce!

System Nine - Domácí automatizační systémy

System Nine je společnost vyvíjející a prodávající domácí automatizační zařízení. Firma používá Original Prusa i3 MK3 3D tiskárny pro rychlou tvorbu prototypů schránek a krytů pro rozličná inteligentní zařízení a tvorbu produktů použitých pro automatizaci domácnosti. Společnost konstatovala, že stálá vylepšení, ovladače a technická podpora od Prusa Research jim pomohly dosáhnout jejich cílů bez obtíží.

Vývoj produkčních strojů v Bohemiatex

Vnitřní díly výfuků aut, pásky pro elektrické izolátory a další produkty. To jsou každodenní produkty firmy Bohemiatex z Litomyšle. A 3D tiskárny jsou součástí technického vývoje nových strojů. Díky 3D tisku je produkce komplexních částí mnohem snadnější – a jako výsledek je zefektivněná a méně časově náročná produkce komponentů dosažená pokrokem dosaženým ve vývojovém týmu.

Čtěte více (včetně videa)

PRAGA - Prototypy dílů pro závodní motokáry

IPK je produkční továrna, ve které se vyrábí šasi pro Praga závodní motokáry. IPK používá Original Prusa i3 tiskárny k tisku prototypů příslušenství nebo dílů pro motokáry Formula K a OK1. Naše 3D tiskárny jim pomáhají zrychlit výrobu prototypů a umožňují jim rozpoznat problémy u nově vytvořených částí dřív, než jsou vyrobeny na CNC stroji.

ARTEFAKTY Z EXHIBICE ’MEZI PRAHOU A KÁHIROU’

Výstava nazvaná ’Mezi Prahou a Káhirou’ byla představena v Praze. K oslavení stoletého výročí českého institutu Egyptologie ukazuje tato rozsáhlá výstava mnoho významných milníků historie institutu. Jedním z unikátních rysů je sekce s 3D tištěnými replikami prastarých egyptských artefaktů - ty byly vytištěny na našich Original Prusa 3D tiskárnách.

Čtěte více (včetně videa)

Vzdělání

aq_block_33

Díky detailním manuálům a příručkám přeloženým do mnoha jazyků je sestavení a rozběhnutí vaší Original Prusa i3 3D tiskárny velmi snadné. Takže ikdyž si můžete pořídit sestavenou tiskárnu, sestavení vaší vlastní je skvělý způsob, jak se naučit více o 3D tisku.

Original Prusa i3 3D tiskárny jsou skvělým nástrojem nejen pro studenty, ale také vědce a historiky po celém světě.

3D tištěná replika dinosauří kostry

Jesse Pruitt naučil skupinu středoškolských studentů, jak správně vymodelovat, zformovat, postavit a vytisknout kostru dinosaura - Oryctodromeus nalezeného ve státě Idaho. Kosti byly vytištěny na Original Prusa i3 MK3 a hotová kostra je vystavena v muzeu přírodní historie Idaho “Myslím, že toto změní pohled muzeí na způsob tvorby exponátů,” říká Leif Tapanila, ředitel muzea.

Pomoc při učení ve škole v nemocnici na Bulovce

Školka a základní škola v nemocnici Bulovka slouží pro děti hospitalizované v nemocnici Bulovka v Praze. Hlavní cíl instituce je snížení stresu ze změny životního stylu a vzdělávání dětí zábavným a kreativním způsobem. Spolu s iPady a počítači jsou Original Prusa i3 3D tiskárny jednou z "hi-tech hraček", se kterými si studenti mohou hrát.

Haptický model noční oblohy pro zrakově postižené

Petr Dušek z projektu Science Please vytiskl 1,5m širokou kopuli noční oblohy jako součást projektu SilencePlease. Kopule je ve skutečnosti "haptické planetárium", které umožňuje zrakově postiženým lidem se doslova dotýkat hvězd. Petr Dušek také tiskne různé modely související s astronomií, jako jsou modely povrchů různých planet - také umožňující zrakově postiženým zjistit více o vesmíru.

Institut aplikované informatiky

Institut Aplikované Informatiky na Jihočeské Univerzitě nakoupil několik Original Prusa i3 tiskáren na jejich výukové kurzy zaměřené na polytechnické vzdělání. Tyto kurzy zahrnují tvorbu/přípravu různých modelů a samozřejmě lekcí o samotném procesu 3D tisku. Kurzy jsou dostupné pro učitele i studenty, nabízí jim lepší náhled do tohoto rychle se vyvíjejícího průmyslu.

RC Model / Koníčky

aq_block_44

Před rozvojem 3D tiskáren bylo mnoho RC modelářů limitováno díly dostupnými v obchodech nebo tvorbou modelů z balzového dřeva. 3D tiskárny změnily celý průmysl a umožnily některé neuvěřitelné věci - například plně funkční repliku rakety SpaceX vytištěné na Prusa i3 MK2 tiskárně!

Náš e-shop nabízí pestrou škápu filamentů, ze kterých si vyberete vždy ten nejlepší pro váš projekt. Vytiskněte mechanicky namáhané díly s Prusament PET-G Nebo si vyberte ze škály barev Prusamentu PLA.

Projekt FDL - Zakázkově vyrobené NERF Blastery

Tyto úžasné automatické, šipky střílející blastery jsou nyní dostupné v jejich třetím provedení. Dokonce si můžete online sestavit vlastní design, nechat si ho vytisknout na 3D tiskárně a doručit složenou pistoli. Autoři používají 6 Original Prusa i3 MK2S 3D tiskáren, protože ‘Vyžadují jen málo pozornosti, což je činí snadno provozovatelnými.’

3DSets.com - Vytiskněte si vlastní RC auto

Projekt 3D Sets je zaměřený na tvorbu krásně navržených modelů RC aut, které mohou být vytištěny na 3D tiskárně. Zaplaťze za model, stáhněte si STL soubory nebo předslicované G-kódy vygenerované pro Prusa i3 MK3, vše si vytiskněte, sežeňte elektronické díly, složte a bavte se! Autoři říkají, že ‘Prusa i3 [je] doporučená tiskárna’.

Valerior Ultimate Laser Game System

Pokud jste už někdy hráli laser game, možná vás také štvala omezení, které tato jinak zábavná hra přináší. Aby celý systém fungoval, musíte hrát v uzavřeném a velmi tmavém prostoru. Vladimíra Kozlíka a jeho přátele ale tyto limity inspirovaly k vytvoření něčeho nového. Společně vytvořili komplexní systém s využitím podobného signálu jako u dálkového ovládání od televize. Jeho hru tedy můžete hrát venku a za denního světla a zároveň se nemusíte bát modřin z paitballových kuliček. Pro tvorbu samotných zbraní pak Vladimír využil tiskárny Original Prusa I3 MK3S.

Čtěte více (včetně videa)

BPS.space - Repliky SpaceX raket

Joe Barnard začal se svým DIY raketovým projektem ve chvíli, kdy viděl start a přistání rakety SpaceX Flacon 9. Nejprve si koupil Prusa i3 MK2 3D tiskárnu jen tak pro zábavu, ale brzy se začal učit o raketové vědě, takže mohl rychle navrhnout prototyp a postavit plně funkční modely raket v měřítku.