ODSTRANĚNÍ OBJEKTU ZE DNA TIKOVÉ VANIČKY

V případě, že se první vrstva nepřilepila k tiskové platformě, ale zůstala přilepená na dně nádrže. Bez ohledu na to, jak velká nebo malá je přilepená vrstva, existuje rychlý bezpečný způsob, který vám pomůže odstranit ji z filmu FEP bez poškození:

 

  1. Odšroubujte šrouby nádrže na pryskyřici a vyjměte nádrž
  2. Vezměte prázdnou láhev a vložte do ní přibalený trychtýř / filtr
  3. Jeden z rohů nádrže má jiný tvar, použijte ho k nalití pryskyřice z nádrže do láhve. Použitou pryskyřici vždy nalijte do nové láhve; nemíchejte je s nepoužitou tekutinou – zejména v případě, že tisk selhal.
  4. Nádrž otřete měkkým papírovou utěrkou. Vrstva, která uvízla, by měla být nyní plně viditelná
  5. Udržujte nádrž ve vodorovné poloze a bříšky prstů (viz obrázek níže) oddělte ztuhlou vrstvu odspodu. Použijte přiměřenou sílu a nepoužívejte nehty. Pokud je vrstva větší, začněte od okrajů a krouživým pohybem rovnoměrně oddělte tisk od FEP. Obvykle uslišíte zvuk vrstvy oddělující se od FEP filmu – to znamená, že to funguje.

 

Po odstranění uvíznutého objektu vyčistěte tiskárnu a nádrž a zkuste tisknout ukázkový objekt. Pokud tisk znovu selže, znovu spusťte kalibrační proces. Nejpravděpodobnější příčinou tohoto problému je nesprávný Z offset tiskové platformy.