ÚVOD A STAŽENÍ

PrusaSlicer (dříve znám pod jménem Slic3r Prusa Edition nebo Slic3r PE) je náš in-house slicer založený na open-source projektu Slic3r. PrusaSlicer je často aktualizovaný open-source nástroj bohatý na funkce, který obsahuje vše, co potřebujete pro export perfektních tiskových souborů pro vaši Originální 3D tiskárnu Prusa.

PrusaSlicer je dostupný pro Windows, Mac i Linux


WindowsMacOSLinux

aq_block_5

Získejte PrusaSlicer 2.3.3 právě teď!

Windows PrusaSlicer Standalone
Náš nový (experimentální) instalátor. Vzorové modely je možné volitelně stáhnout během instalace. Instalátor umí PrusaSlicer automaticky aktualizovat. Případné problémy s instalátorem nám prosím hlaste na email info@prusa3d.com.

Windows Balíček Ovladače & Aplikace

Mac Balíček Ovladače & AplikaceLinux Balíček Ovladače & Aplikace

Balíček Ovladačů a aplikací pro Linux je možné použít i pro instalaci na zařízení s ChromeOS, podívejte se na náš návod Instalace PrusaSliceru na Chromebooky.

Kompletní seznam změn a experimentální verze naleznete na našem Githubu

Dokumentace

Další informace o funkcích PrusaSliceru naleznete v naší podrobné dokumentaci

Video návody

14

podporovaných jazyků

150+

profilů pro filamenty a resiny

3

módy (začátečník, pokročilý, expert)

7

in-house vývojářů

Hlavní funkce

ZDARMA A OPEN-SOURCE

PrusaSlicer je založený na projektu Slic3r od Alessandra Ranellucciho. Je zcela zdarma a open-source. Díky skvělé komunitě a týmu vývojářů v Prusa Research neustále přidáváme nové funkce.

Vývoj můžete podrobně sledovat na našem Githubu.

JEDNODUCHÉ A PŘEHLEDNÉ UI

Snad vždy platilo, že Slic3r je neuvěřitelně robustní nástroj plný pokročilých a expertních funkcí – jenže tyto funkce byly často skryty za nepříliš přívětivým uživatelským rozhraním, takže bylo nutno některé položky složitě dohledávat. Dali jsme si hodně složitý úkol: vytáhnout pokročilé funkce na světlo, přičemž jsme ale chtěli uživatelské rozhraní zpřehlednit, zjednodušit a zmodernizovat.

NASTAVITELNÉ PODPĚRY

Malujte podpěry štětcem přímo na model! PrusaSlicer vám umožňuje ručně blokovat i vynucovat podpěry. Vše se prakticky ukládá do souboru projektu, takže se k nastavení podpěr můžete kdykoliv vrátit nebo je sdílet s ostatními.

MSLA & MULTI MATERIAL

Po vydání naší tiskárny Original Prusa SL1, jsme přidali MSLA režim do PrusaSliceru, který se tak stává prvním plnohodnotným open-source slicerem pro MSLA tisk. PrusaSlicer také podporuje multi material tisk s Original Prusa MMU2S.

AUTOMATICKÉ AKTUALIZACE PROFILŮ

Testeři a vývojáři v Prusa Research neustále pracují na více než 60 profilech pro filamenty and resiny. Pravidelně přidáváme nová nastavení pro populární tiskové materiály. Nové profily získáte automaticky díky funkci automatické aktualizace.

PROMĚNLIVÁ VÝŠKA VRSTVY

3D tisk je vždy kompromis kvality a doby tisku. V PrusaSliceru můžete vybrat výšku vrstvy pro každou část objektu samostatně. Náš software se postará o vyhlazení, takže výsledný tisk vypadá nejlépe, jak je možné, ale doba tisku zůstává přijatelná. Podívejte se na video.

FIRMWARE UPDATER

PrusaSlicer obsahuje vestavěný nahrávač firmwaru pro Originální tiskárny Prusa. Stačí jen připojit tiskárnu k počítači pomocí kabelu USB a snadno aktualizovat firmware pomocí programu PrusaSlicer. Nezapomeňte tiskárnu upgradovat pravidelně! 😉

ZMĚNA BARVY

Přímo v aplikaci PrusaSlicer můžete připravovat výtisky se změnou barvy. Stačí vložit kód „pauza pro výměnu filamentu“ ve vrstvách, které jste označili v náhledu. Náhled se okamžitě aktualizuje, abyste přesně viděli, jak bude váš model vypadat se změnou barvy.

INTEGRACE OCTOPRINTU

Pomocí aplikace Octoprint můžete tiskárnu ovládat prostřednictvím webového prohlížeče. PrusaSlicer nyní podporuje pokročilé funkce Octoprint jako upload fronty nebo Cancelobject plugin, který vám umožní zrušit tisk konkrétního objektu na tiskové podložce.

MALOVÁNÍ POZICE ŠVU


Pomocí nástroje Málování pozice švu můžete přesně umístit možný artefakt napojení vrstvy do méně viditelné části modelu. V kombinaci s automatickým umisťováním švu do rohů bude šev téměř neviditelný.

ZABUDOVÁNÉ PROFILY PRO TISKÁRNY


S pomocí naší skvělé komunity rozšiřujeme kolekci profilů pro tiskárny od ostatních výrobců.

ANALÝZA DOBY TISKU


Legenda v náhledu obsahuje podrobnou analýzu doby tisku pro jednotlivé části modelu. Změňte některá z nastavení a sledujte jaký dopad to bude mít na dobu tisku.

Další funkce

  • Přesun, otočení a změna měřítka + postranní panel manipulace s objektem
  • Seznam objektů, kopírování a vkládání, hierarchie scény a instance
  • Soubor / Uložit projekt uloží soubor 3MF obsahující všechny objekty, nastavení, modifikátory a jejich parametry.
  • Podpora HiDPI - Správné škálování na displejích s vysokým rozlišením
  • Manipulace s více objekty - výběr skupiny
  • Zpracování na pozadí - přepracováno tak, aby fungovalo spolehlivě, pouze ty kroky slicování, které byly zrušeny akcí uživatele, budou přepočítány
  • Oprava modelů přes Netfabb (pouze na Windows)
  • Čištění po změně barvy do výplně nebo objektu v režimu MMU
  • Podpora rozpustných podpěr
  • Podpora více jazyků: angličtina, francouzština, italština, němčina, španělština, čeština, polština, ukrajinština, korejština, čínština (zjednodušená)

PrusaSlicer G-code Viewer

Rychlý prohlížeč G-codu ze všech populárních slicerů.

Aplikace se chová totožně jako náhled G-codu v PrusaSliceru, ale uživatel má navíc možnost načíst externí G-code ze souboru. Aktuálně detekujeme a do jisté míry načítáme podrobná data z aplikací PrusaSlicer, Slic3r, Slic3r PE, CURA, ideaMaker, Simplify3D, Craftware a KISSSlicer. PrusaSlicer G-code Viewer je součástí instalačního balíčku PrusaSliceru. Jendnoduše si stáhněte PrusaSlicer a aplikace PrusaSlicer G-code Viewer se automaticky také nainstaluje.

aq_block_51

Našli jste chybu? Dejte nám vědět na Githubu nebo prostřednictvím komunitního fóra!