X
Certifikované obličejové štíty PRŮŠA PRO - v balení po dvou nebo deseti kusech na našem e-shopu od 139 Kč/kus!

ÚVOD A STAŽENÍ

PrusaSlicer (dříve znám pod jménem Slic3r Prusa Edition nebo Slic3r PE) je náš in-house slicer založený na open-source projektu Slic3r. Je open-source a získat ho můžete v našem balíčku Drivers & Apps. PrusaSlicer je často aktualizovaný nástroj bohatý na funkce, který obsahuje vše, co potřebujete pro export perfektních tiskových souborů pro vaši Originální 3D tiskárnu Prusa.

PrusaSlicer je dostupný pro Windows, Mac i Linux


WindowsMacOSLinux

aq_block_5

Dokumentace

Další informace o funkcích PrusaSliceru naleznete v naší podrobné dokumentaci

Video návody

14

podporovaných jazyků

110+

profilů pro filamenty a resiny

3

módy (začátečník, pokročilý, expert)

7

in-house vývojářů

Hlavní funkce

ZDARMA A OPEN-SOURCE

PrusaSlicer je založený na projektu Slic3r od Alessandra Ranellucciho. Je zcela zdarma a open-source. Díky skvělé komunitě a týmu vývojářů v Prusa Research neustále přidáváme nové funkce.

Vývoj můžete podrobně sledovat na našem Githubu.

JEDNODUCHÉ A PŘEHLEDNÉ UI

Snad vždy platilo, že Slic3r je neuvěřitelně robustní nástroj plný pokročilých a expertních funkcí – jenže tyto funkce byly často skryty za nepříliš přívětivým uživatelským rozhraním, takže bylo nutno některé položky složitě dohledávat. Dali jsme si hodně složitý úkol: vytáhnout pokročilé funkce na světlo, přičemž jsme ale chtěli uživatelské rozhraní zpřehlednit, zjednodušit a zmodernizovat.

NASTAVITELNÉ PODPĚRY

PrusaSlicer vám umožňuje blokovat a vynucovat podpěry. Selektivní blokování podpěr se hodí pro případy, kdy jste si jistí, že jistá část modelu podpěry nepotřebuje, ale PrusaSlicer je stejně má tendenci generovat.

Vynucování podpěr má přesně opačný efekt – stačí si ručně nastavit místa, která mají být podepřená.

MSLA & MULTI MATERIAL

Po vydání naší tiskárny Original Prusa SL1, jsme přidali MSLA režim do PrusaSliceru, který se tak stává prvním plnohodnotným open-source slicerem pro MSLA tisk. PrusaSlicer také podporuje multi material tisk s Original Prusa MMU2S.

AUTOMATICKÉ AKTUALIZACE PROFILŮ

Testeři a vývojáři v Prusa Research neustále pracují na více než 60 profilech pro filamenty and resiny. Pravidelně přidáváme nová nastavení pro populární tiskové materiály. Nové profily získáte automaticky díky funkci automatické aktualizace.

PROMĚNLIVÁ VÝŠKA VRSTVY

3D tisk je vždy kompromis kvality a doby tisku. V PrusaSliceru můžete vybrat výšku vrstvy pro každou část objektu samostatně. Náš software se postará o vyhlazení, takže výsledný tisk vypadá nejlépe, jak je možné, ale doba tisku zůstává přijatelná. Podívejte se na video.

FIRMWARU UPDATER

PrusaSlicer obsahuje vestavěný nahrávač firmwaru pro Originální tiskárny Prusa. Stačí jen připojit tiskárnu k počítači pomocí kabelu USB a snadno aktualizovat firmware pomocí programu PrusaSlicer. Nezapomeňte tiskárnu upgradovat pravidelně! 😉

ZMĚNA BARVY

Přímo v aplikaci PrusaSlicer můžete připravovat výtisky se změnou barvy. Stačí vložit kód „pauza pro výměnu filamentu“ ve vrstvách, které jste označili v náhledu. Náhled se okamžitě aktualizuje, abyste přesně viděli, jak bude váš model vypadat se změnou barvy.

INTEGRACE OCTOPRINTU

Pomocí aplikace Octoprint můžete tiskárnu ovládat prostřednictvím webového prohlížeče. PrusaSlicer nyní podporuje pokročilé funkce Octoprint jako upload fronty nebo Cancelobject plugin, který vám umožní zrušit tisk konkrétního objektu na tiskové podložce.

Další funkce

  • Přesun, otočení a změna měřítka + postranní panel manipulace s objektem
  • Seznam objektů, kopírování a vkládání, hierarchie scény a instance
  • Soubor / Uložit projekt uloží soubor 3MF obsahující všechny objekty, nastavení, modifikátory a jejich parametry.
  • Podpora HiDPI - Správné škálování na displejích s vysokým rozlišením
  • Manipulace s více objekty - výběr skupiny
  • Zpracování na pozadí - přepracováno tak, aby fungovalo spolehlivě, pouze ty kroky slicování, které byly zrušeny akcí uživatele, budou přepočítány
  • Oprava modelů přes Netfabb (pouze na Windows)
  • Čištění po změně barvy do výplně nebo objektu v režimu MMU
  • Podpora rozpustných podpěr
  • Podpora více jazyků: angličtina, francouzština, italština, němčina, španělština, čeština, polština, ukrajinština, korejština, čínština (zjednodušená)

Našli jste chybu? Dejte nám vědět na Githubu nebo prostřednictvím komunitního fóra!