AZOS CZ s.r.o.

Ing. Pavel Drbohlav

Jsme firma pracující v oblasti 3D bezkontaktního měření. Zabýváme se fotogrammetrií a skenováním, naší hlavní zakázkou je spolupráce na pasivní bezpečnosti vozu. V tomto oboru je velký důraz kladen na flexibilitu a hledání nových řešení, které vyžaduje vývoj specifických přípravků.

Příklad: Jednoduchý stativ pro scanner

 

Standardní postup vývoje nové věci je od 3D modelu, po hledání vhodného materiálu, nacenění až po samotnou výrobu. Tento proces standardně zabere alespoň 14 dní. Realizace pomocí 3D tiskárny Průša i3 vše výrazně zkracuje, a to na řády pouhých hodin. Snížení finančních nároků je tedy jak na straně návrhu, ale i na straně samotné realizace. Nedílnou součástí je i výhoda, že stačí znalost jakéhokoliv softwaru, který umožňuje export 3D modelu. Pro naše návrhy používáme skvělý software Blender.

Příklad: Držák baterie

 

Výhod 3D tiskárny Průša i3 je celá řada, určitě musím zmínit celkový koncept na bázi open-source a kvalitní podpora ze strany výrobce. Obsluha je snadná a lze se jí naučit během pár hodin. Z hlediska údržby a servisu vyžaduje tiskárna minimální nároky (pouze jednou rozbité sklo za 20 Kč a to vlastní vinou).

Během jednoho roku používání tiskárny Průša i3 jsme „protiskli“ 6 kilogramů filamentu. Ze zkušenosti bych ji rozhodně doporučil dalším uživatelům. Závěrem bych chtěl uvést, že díky 3D tiskárně Průša i3 je možné převést virtuální na fyzické, což je mnohdy velice zábavné :).

Příklad: Přípravek na rozměření hlavy figuríny