Original Prusa SL1S SPEED

Bleskově rychlá SLA 3D tiskárna s monochromatickým displejem!

1,4 sekundy na vrstvu | Tisková oblast 127×80×150 mm | 5,96'' mono LCD | Nízké provozní náklady | Podpora resinů třetích stran

K dispozici je i výhodný set

3D tiskárnu Original Prusa SL1S můžete zakoupit dohromady s multifunkčním zařízením pro post-processing Curing and Washing Machine (CW1S) za zvýhodněnou cenu. CW1S si během deseti minut poradí s mytím, sušením a vytvrzováním vašich výtisků. Umí také předehřívat resiny na optimální pracovní teplotu!

Novinky

Original Prusa SL1S SPEED je tady. A je rychlá jako blesk! V porovnání s původní SL1 nabízí výrazně vylepšenou kvalitu tisku, o 25 % větší tiskovou plochu a až třikrát rychlejší tisk. Lze se dostat i na pouhých 1,4 vteřiny dlouhou expozici (transparentní resin, nízká výška vrstvy). Krátké expoziční časy v kombinaci s rychlým sklopným mechanismem vaničky umožňují tisk 150 mm vysokého objektu za dvě hodiny (80 mm/hod.)

SL1S je skvělou volbou pokud potřebujete tisknout vysoce detailní 3D modely - rychle! Nezáleží na tom, zda vám jde o prokreslené figurky, designové prvky nebo prototypy pro profesionální využití - SL1S podává špičkové výsledky ve všech oblastech. K dispozici je i upgrade, který SL1 promění v novou SL1S.

Veškeré detaily naleznete v oznámení na blogu

Ještě lepší kvalita tisku

Model SL1S je vybaven novým 5,96'' monochromatickým LCD displejem s fyzickým rozlišením 2560×1620p. Díky kombinaci kompletně přepracované optiky s technologií monochromatického displeje nabízí SL1S oproti svému předchůdci ještě lepší kvalitu tisku.

Třikrát rychlejší

Díky speciálně navrženým čočkám a zcela přepracovanému panelu s ultrafialovými LED dokáže SL1S stlačit dobu osvitu až na 1,4 vteřiny na jednu vrstvu při použití běžných 405nm resinů. Taková rychlost se hodí pro malosériovou produkci nebo rychlé prototypování - vytisknete více za méně času!

Větší tisková plocha

Model SL1S má o 25 % větší tiskovou plochu oproti svému předchůdci. Největší objekt, který se vejde do tiskové plochy 127×80×150 mm, lze dokončit za 4 hodiny (výška vrstvy 0,05 mm) nebo za 2 hodiny při výšce vrstvy 0,1 mm. To je možné i díky téměř třikrát rychlejšímu náklonu vaničky ve srovnání s SL1.

POROVNÁNÍ RYCHLOSTI SL1S

POROVNÁNÍ KVALITY SL1 VS SL1S

HLAVNÍ VLASTNOSTI

HLEDÁTE SKVĚLE ZPRACOVANOU, KVALITNÍ A EXTRÉMNĚ RYCHLOU SLA 3D TISKÁRNU S NÍZKÝMI PROVOZNÍMI NÁKLADY A NON-STOP TECHNICKOU PODPOROU?

VYSOKÁ RYCHLOST TISKU, ÚŽASNÉ DETAILY

SL1S vytváří ještě detailnější výtisky díky využití 5,96'' monochromatického LCD s rozlišením 2560×1620p. Běžně dostupné 405nm resiny vyžadují pouze 1,4 sekundy osvitu na jednu vrstvu. Díky tomu lze snadno tisknout i z materiálů, které běžně vyžadují extrémně dlouhé osvitové časy.

KVALITNÍ MATERIÁLY, ROBUSTNÍ KONSTRUKCE

Tiskárna Original Prusa SL1S je postavena na těžkém a robustním hliníkovém rámu, který minimalizuje vibrace a zaručuje nejlepší možný tiskový výkon - i pokud tisknete extrémně tenké a detailní objekty. SL1S využívá rychloupínací mechanismus tiskové platformy, díky kterému není potřeba přístroj opětovně kalibrovat.

VHODNÁ PRO NOVÁČKY I PROFESIONÁLY

SL1S zvládne mnohem víc než jen tisknout figurky. Díky kvalitě tisku na úrovni profesionálních strojů, bohaté dokumentaci, nízkým provozním nákladům a nonstop technické podpoře je SL1S skvělou volbou pro nováčky i profesionály. Její předchůdce, SL1, se aktivně používá v profesionální sféře - od medicíny až po automobilový průmysl.

PLNÁ PODPORA V PRUSASLICERU, KNIHOVNA TISKOVÝCH PROFILŮ

SL1S je plně podporována v našem interně vyvíjeném slicovacím nástroji PrusaSlicer. Využít můžete nástroje pro vyhloubení objektu, generování podpoěrných bodů, jednoduché pozicování objektu a mnoho dalších. PrusaSlicer obsahuje i důkladně otestované profily pro desítky materiálů.

DOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ, SÍŤOVÉ FUNKCE

Tiskové soubory nahrajete pohodlně přes webové rozhraní. Aktualizovaný firmware stáhnete jednoduše přes Wi-fi. SL1S je prošpikovaná moderními funkcemi, díky kterým je její obsluha i tisk snadnější než kdy dříve. Průvodce na displeji vás provede veškerým nastavením, takže budete moci tisknout co nevidět.

OPEN SOURCE A S PODPOROU RESINŮ TŘETÍCH STRAN

Stejně jako ostatní tiskárny Original Prusa i nová SL1S je plně Open Source! Znamená to například plnou podporu pro resiny (405nm) třetích stran, žádné proprietární vaničky, resiny nebo FEP fólie. Materiály pro 3D tisk si můžete koupit, kdekoliv budete chtit!

PŘÍKLADY POUŽITÍ SL1/S V PRAXI

aq_block_40
aq_block_41
aq_block_42
aq_block_43

IKEM Praha

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze se zaměřuje na nejnovější lékařské postupy. V roce 2018 se lékaři IKEM rozhodli v rámci zjednodušení operací vyzkoušet projekt zahrnující 3D tisk v procesu transplantace orgánů. Využívá se přitom jak metoda FDM, tak metoda SLA.

NEU3D Laboratories

Laboratoře Neu3D se sídlem v Lefkosě spadají pod Centrum experimentálního lékařského výzkumu NEU. Tento institut využívá 3D tisk ke zdokonalení chirurgických metod. Tiskárna SL1 se používá k tisku testovacích modelů pro trénování flexibilní bronchoskopie..

Asana Dental

Asana Dental používá speciální odsávací systém navržený Dr. Vítem Paymou a Lukášem Pekárkem. Systém je vytištěn na SL1 a pomáhá zubním lékařům snížit rizika během pandemie Covid-19 tím, že eliminuje potenciálně nebezpečný aerosol.

PLASMO - plastic models

Profesionální miniatury od Davida Damka jsou skvělým ztvárněním jejich skutečných předloh. Propracované detaily a vysoká kvalita tisku jsou naprostou samozřejmostí. "Tisk s tiskárnou SL1 mi výrazně usnadnil práci a otevřel dveře neomezené kreativitě," říká Damek.

SL1 reviews and videos

MAKE US RYCHLÝ POHLED

Caleb z amerického MAKE Magazine vytvořil tento rychlý video rozbor Original Prusa SL1 a CW1. Namísto klasické recenze se pokusil zodpovědět jednoduchou otázku: "Proč si kupovat něco jiného, než absolutně nejlevnější modely SLA 3D tiskáren?"

CHIP (DE) RECENZE

"Original Prusa SL1 od Prusa Research nabízí neskutečnou kvalitu tisku, která se perfektně hodí pro malé objekty. Přesvědčivá je i ve smyslu ergonomie a výkonu a náklady na tisk jsou rovněž na dobré úrovni."

TECH LEGEND RECENZE

"Original Prusa SL1 je 3D tiskárna, kterou stačí jen zapnout a okamžitě tiskne. (..) Celá proces tisku je jednoduchý a obecně bezproblémový, což je velký rozdíl oproti typickým SLA tiskárnám, které vyžadují hodně ručního ladění. SL1 prostě funguje.”

TECHRADAR.COM RECENZE

"Original PRUSA SL1 je dechberoucí tiskárna, nejen díky ceně, ale hlavně díky použitelnosti a kvalitě. Pokud jste šperkař, pokročilý modelář, zubař nebo si jen prostě občas potřebujete vytisknout nějaký prototyp, SL1 je skvělé řešení pro vás.”

ORIGINAL PRUSA CURING AND WASHING MACHINE

CURING AND WASHING MACHINE je volitelné příslušenství pro SL1S, které vám pomůže dotáhnout vaše výtisky k dokonalosti.

Objekty vytištěné z tekuté pryskyřice je nutné umít v izopropylalkoholu, aby se z povrchu odstranily zbytky nevytvrzeného materiálu. Následně je nutné objekt usušit a finálně vytvrdit pomocí ultrafialového světla. Jedině tak bude dosaženo optimální kvality povrchu.

The CURING AND WASHING MACHINE (Mycí a vytvrzovací stanice) je zařízení typu 4v1, které ze zdlouhavého a na údržbu náročného procesu udělá otázku několika minut. Navíc dokáže i předehřát resiny na optimální provozní teplotu.Koupit za 18990 Kč nebo za 14990 Kč v setu s SL1S!

Mytí

Ponořte výtisk do izopropylalkoholu a nechte magnetickou vrtuli, aby objekt omyla a odstranila všechny zbytky pryskyřice. Mytí pomocí vrtule je šetrnější k výtiskům s drobnými detaily.

Sušení / Předehřev

Po umytí předmětu vyjměte nádržku s izopropylalkoholem a umístěte model na otočnou plošinu. Zařízení CW1S pomocí horkého vzduchu odstraní zbytky IPA z povrchu objektu. Tento režim lze použít i předehřevu resinů.

Vytvrzování

Aby bylo dosaženo optimální kvality povrchu, musí být objekt vytištěný metodou SLA řádně vytvrzen pomocí UV světla. Zařízení CW1S se o tento úkol bezpečně postará během několika málo minut.

FFF/FDM vs SLA

FDM 3D tiskárna
Original Prusa i3

Tiskne 3D objekty pomocí vrstvení vytlačeného roztaveného termoplastu, je kompatibilní s materiály jako PLA, PETG, ABS, s flexibilními filamenty a řadou dalších
Výška vrstvy 0.05 mm - 0.15 mm
Maximální tisková plocha 25 x 21 x 21 cm
Vhodná pro: prototyping, tisk hraček, RC modelů a mechanických částí
Možnosti opracování: opracovávat lze, postup se liší dle materiálu. Umožněno například broušení, lepení, barvení atd.

SLA 3D tiskárna
Original Prusa SL1S

  Používá ultrafialové světlo a maskovací LCD k vytvrzování tekuté pryskyřice do tenkých vrstev, čímž se vytváří tištěný objekt.
  Minimální výška vrstvy: 0.01 mm, doporučená výška: 0.025 - 0.1 mm
  Maximální velikost tiskové plochy: 127 × 80 × 150 mm
  Vhodná pro: prototypování, klenotnictví, detailní modely, použití v medicíně
  Možnost opracování: snadné, modely mohou být lepeny, broušeny, nabarveny atd.

Kompletní přehled

Technické parametry

Typ tiskárny   LCD a UV LED panel (MSLA)
Typ displeje   Monochromatické LCD s vysoce výkonným systémem čoček
Rozlišení displeje   5,96'', 2560×1620p
Životnost displeje / záruka   2000 hodin
Tisková oblast   127×80×150 mm
Doba osvitu vrstvy   1.4 - 2.5 sekundy v závislosti na materiálu a výšce vrstvy
Doba sklopení vaničky   3 sekundy
Podporované výšky vrstev   0.025-0.1 mm
Minimální výška vrstvy
 
  0.01 mm
Podporované materiály   Fotocitlivá pryskyřice (405nm resin), podpora materiálů s dlouhým osvitem
Konektivita   USB, Wi-Fi, LAN

Přednosti

 • Rychloupínací platforma - po sejmutí tiskové platformy není potřeba opětovně kalibrovat tiskárnu.
 • Přehledný průvodce pro rychlé nastavení a kalibraci tiskárny.
 • Motorizovaná sklopná vanička - zabraňuje posunům vrstev, míchá resin, umožňuje rychlejší a spolehlivější tisk.
 • Vanička na resin s FEP fólií - žádné proprietární technologie, výměna je jednoduchá a levná, což přispívá k nízkým provozním nákladům.
 • Tichý provoz díky driverům Trinamic s funkcí auto-homing.
 • Kvalitní chladící systém zlepšuje výkon a prodlužuje život interních součástek.
 • Zadní ventilátor s uhlíkovým filtrem minimalizuje nepříjemné pachy okolo tiskárny.
 • Bezpečnostní funkce: senzor hladiny resinu, platforma chránící vnitřnosti tiskárny před menšími úniky resinu
 • Plnohodnotné síťové funkce: ovládejte svoji tiskárnu přes webový prohlížeč!

Navštivte náš eshop!

Rádi byste se na něco zeptali? Ozvěte se nám! 😉  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.