Naše FFF tiskárny si vydobyly chválu i řadu ocenění po celém světě.

Teď je na čase dokázat to samé s SLA technologií!

Představujeme vám 3D tiskárnu Original Prusa SL1, která využívá k tisku metodu MSLA. Na rozdíl od našich FFF tiskáren používá SL1 LCD panel s vysokým rozlišením a UV světlo k vytvrzování tenkých vrstev tekuté pryskyřice. Díky tomu dosahuje špičkové úrovně detailů.

K dispozici i jako výhodný set!

Využijte možnosti koupit si výhodný set obsahující Original Prusa SL1 3D tiskárnu a mycí/vytvrzovací stanici Original Prusa CW1, díky které je kvalitní post-processing tištěných objektů záležitostí pouhých několika minut!

Videopředstavení Original Prusa SL1

Proces sestavení tiskárny Original Prusa SL1

HLAVNÍ VLASTNOSTI

FANTASTICKY DETAILNÍ VÝTISKY Z TEKUTÉ PRYSKYŘICE

SL1 využívá 5,5“ LCD panel s rozlišením 2560×1440p, tedy 0,047 mm na pixel. Jedná se o fixní rozlišení XY. Díky Trinamic driverům a tuhému duralovému rámu dokáže tisknout s tloušťkou pouhých 0,01 mm. Pro většinu uživatelů je ale doporučené rozmezí pro tloušťku vrstvy 0,025 – 0,1 mm. Tisková plocha má rozměr 120 x 68 x 150 mm.

ŠPIČKOVÉ MATERIÁLY A ROBUSTNÍ KONSTRUKCE

Základem tiskárny je robustní duralový rám s odděleným krytem. Akrylové krycí sklo blokuje UV světlo a sklápěcí platforma zvyšuje spolehlivost a kvalitu tisku. Navíc má platforma drážku pro zadržení vylitého resinu. Díky kvalitní konstrukci jsou minimalizovány vibrace, což má pozitivní vliv na kvalitu tisku.

PLNĚ OPEN SOURCE S PODPOROU PRO RESINY TŘETÍCH STRAN

Jako všechny tiskárny Original Prusa i3 je i SL1 zcela Open Source. Mimo jiné to samozřejmě znamená i plnou podporu pro tiskové pryskyřice (resiny) o vlnové délce 405nm od nejrůznějších výrobců. Tedy žádné drahé proprietární vaničky, fólie nebo náplně.

SKVĚLÁ VOLBA PRO NOVÁČKY I PROFESIONÁLY

SL1 je kompatibilní s resiny třetích stran. Pružnou FEP fólii na dně vaničky si můžete sami vyměnit a celý proces je levný, snadný a rychlý. Uživatelé ocení i bezpečnostní prvky jako například senzor hladiny resinu. Spolehnout se můžete i na propracovaný návod, 24/7 technickou podporu a znalostní databázi.

PLNÁ PODPORA V PRUSASLICERU A DESÍTKY OTESTOVANÝCH RESINŮ

Náš PrusaSlicer se rychle stal jedním z nejoblíbenějších slicovacích programů díky celé řadě užitečných funkcí a skvělým výsledkům. Original Prusa SL1 je plně kompatibilní s PrusaSlicerem, tudíž můžete generovat speciální podpory, nahrávat soubory přes síť a tisknout jako o závod.

DOTYKOVÝ DISPLEJ, SÍŤOVÉ FUNKCE A MNOHEM VÍC!

Nahrávání souborů přes síť, kontrola stavu tiskárny na mobilním telefonu, možnost provádět automatické aktualizace firmwaru... SL1 je našlapaná moderními technologiemi, díky kterým je 3D tisk jednodušší a uživatelsky přívětivější. Interaktivní průvodce vám pomůže nastavit celou tiskárnu, takže můžete začít tisknout skoro okamžitě.

Recenze Original Prusa SL1

MAKE US RYCHLÝ POHLED

Caleb z amerického MAKE Magazine vytvořil tento rychlý video rozbor Original Prusa SL1 a CW1. Namísto klasické recenze se pokusil zodpovědět jednoduchou otázku: "Proč si kupovat něco jiného, než absolutně nejlevnější modely SLA 3D tiskáren?"

CHIP (DE) RECENZE

"Original Prusa SL1 od Prusa Research nabízí neskutečnou kvalitu tisku, která se perfektně hodí pro malé objekty. Přesvědčivá je i ve smyslu ergonomie a výkonu a náklady na tisk jsou rovněž na dobré úrovni."

TECH LEGEND RECENZE

"Original Prusa SL1 je 3D tiskárna, kterou stačí jen zapnout a okamžitě tiskne. (..) Celá proces tisku je jednoduchý a obecně bezproblémový, což je velký rozdíl oproti typickým SLA tiskárnám, které vyžadují hodně ručního ladění. SL1 prostě funguje.”

TECHRADAR.COM RECENZE

"Original PRUSA SL1 je dechberoucí tiskárna, nejen díky ceně, ale hlavně díky použitelnosti a kvalitě. Pokud jste šperkař, pokročilý modelář, zubař nebo si jen prostě občas potřebujete vytisknout nějaký prototyp, SL1 je skvělé řešení pro vás.”

ORIGINAL PRUSA MYCÍ A VYTVRZOVACÍ STANICE

ORIGINAL PRUSA CURING AND WASHING MACHINE (CW1) je volitelné příslušenství pro 3D tiskárnu Original Prusa SL1

Předměty vytištěné z pryskyřice je důrazně doporučeno umýt isopropylalkoholem a vytvrdit UV světlem. To může být v domácích podmínkách velmi složité.

Naše Mycí a vytvrzovací stanice je zařízení typu 2 v 1 a snadno si poradí s oběma úkoly. Dokonce si dokáže sama zvolit ten správný režim.

Pokud vložíte nádobu s isopropylalkoholem a dovnitř umístíte vytištěný objekt, stanice se automaticky přepne do režimu mytí. Když nádrž vyjmete a vložíte pouze objekt, začne proces vytvrzování pomocí UV světla.
Objednat na e-shopu

FFF/FDM vs SLA

FDM 3D tiskárna
Original Prusa i3

Tiskne 3D objekty pomocí vrstvení vytlačeného roztaveného termoplastu, je kompatibilní s materiály jako PLA, PETG, ABS, s flexibilními filamenty a řadou dalších
Výška vrstvy 0.05 mm - 0.15 mm
Maximální tisková plocha 25 x 21 x 21 cm
Vhodná pro: prototyping, tisk hraček, RC modelů a mechanických částí
Možnosti opracování: opracovávat lze, postup se liší dle materiálu. Umožněno například broušení, lepení, barvení atd.

SLA 3D tiskárna
Original Prusa SL1

  Používá ultrafialové světlo a LCD fotomasku k vytvrzování tekuté pryskyřice do tenkých vrstev, čímž se vytváří tištěný objekt.
  Minimální výška vrstvy: 0.01 mm, doporučená výška: 0.025 - 0.1 mm
  Maximální velikost tiskové plochy: 120 × 68 × 150 mm
  Vhodná pro: prototypování, klenotnictví, detailní modely, použití v medicíně
  Možnost opracování: snadné, modely mohou být lepeny, broušeny, nabarveny atd.

Kompletní specifikace

Technické parametry

Typ tiskárny MSLA (Masked SLA - LCD a UV LED panel)
Podporované materiály UV světlocitlivý tekutý resin (405nm), podpora pryskyřic od třetích stran
Rozměry tiskárny 400 × 237 × 225 mm
Tisková plocha 120 × 68 × 150 mm
LCD panel 5.5’’, 2560x1440p, 0.047mm/px
Výška vrstvy 0.025–0.1 mm (podpora variabilní výšky vrstvy)
Minimální výška vrstvy 0.01 mm
Konektivita USB, Wi-Fi, LAN, dotykový LCD panel
Rychlost Variabilní délka osvitu dle použitého materiálu, obvykle 5-9 sekund

Seznam vlastností


 • Interaktivní kalibrační průvodce s názornými instrukcemi
 • Motorizovaná naklápěcí vanička – zabraňuje posunu vrstev, míchá resin, umožňuje rychlejší tisk
 • Nádrž na resin s flexibilní FEP fólií – jednoduchá a rychlá výměna
 • Tichý chod díky Trinamic driverům s funkcí automatického zarovnání
 • Pokročilý systém chlazení LCD vylepšuje výkon a prodlužuje životnost komponent.
 • Bezpečnostní funkce: Senzor hladiny resinu, ochrana proti vniknutí resinu do útrob tiskárny, kontrola tiskárny přes webový prohlížeč, odtah par
 • Chytré funkce a konektivita: dotykové LCD, USB, Wi-Fi, LAN, online správa přes webové rozhraní, software PrusaSlicer
 • Mycí a vytvrzovací stanice (prodáváno samostatně nebo jako bundle) • Objednat sestavenou tiskárnu

Chcete se na něco zeptat? Můžete se zeptat na cokoli! 😉  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.