Představujeme 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3S+

Original Prusa i3 MK3S+ je nejnovější verzí naší oceňované 3D tiskárny. Verzi MK3S jsme obohatili o novou sondu SuperPINDA, pomocí které je možné dosáhnout lepší kalibrace první vrstvy. Dále jsme přidali kvalitní ložiska Misumi a tiskárnu jsme na různých místech lehce vylepšili, aby se lépe skládala a servisovala. MK3S+ obsahuje všechny kumulativní vylepšení z celého životního cyklu MK3. Najdete tu proto vyhřívanou podložku s odnímatelnými pružnými tiskovými pláty s PEI povrchem, dále je tu automatický Mesh Bed Leveling pro vyrovnání nerovostí podložky, senzor filamentu, zotavení ze ztráty napájení (tzv. Power Panic) a řada důležitých bezpečnostních prvků. A tiskárna je stále nádherně tichá!

MK3S+ je k dispozici i v podobě stavebnice. Je to oblíbená volba většiny našich zákazníků - když si totiž sestavíte tiskárnu hezky šroubek po šroubku, uděláte si skvělý obrázek o tom, jak celý přístroj vlastně funguje! MK3S+ samozřejmě prodáváme i v plně sestavené podobě, takže jen stačí tiskárnu rozbalit a zapojit do zásuvky.

Nejen díky těmto přednostem se naše MK3S stala například Nejlepší 3D tiskárnou na webu ALL3DP. MK3S je také nejlépe hodnocenou 3D tiskárnou, a zároveň tipem redakce, ve výběru Digital Fabrication Guide 2019 prestižního magazínu MAKE. MK3S dále zabodovala v žebříčku nejlepších 3D tiskáren webu TechRadar jakožto obecně nejlepší 3D tiskárna. V NY Times o ní napsali, že "...ze všech 11 tiskáren, které jsme testovali v posledních pěti letech, dokázala Original Prusa i3 MK3S vytisknout ty největší a nejhezčí objekty." Podle webu ZDNet, je MK3S ta "Nejlepší 3D tiskárna v kategori do 1000 USD."

Funkce naší MK3S+ lze dále rozšířit pomocí unikátního řešení Multi-Material Upgrade 2S, s pomocí kterého lze tisknout až 5 filamenty zároveň.

Naše tiskárny získaly v průběhu minulých let řadu významných ocenění a my se neustále snažíme je dál vylepšovat!

aq_block_12

Novinky v Original Prusa i3 MK3S+

Sonda SuperPINDA

SuperPINDA funguje nezávisle na teplotě, má v sobě mnohem kvalitnější senzor a celkově kvalitnější součástky v porovnání se sondou P.I.N.D.A. v2, navíc nepotřebuje termistor. Kombinace těchto vylepšení zaručuje dokonalou první vrstvu při každém tisku!

LOŽISKA MISUMI & DALŠÍ

Ložiska MISUMI na osách Y teď mají nové kovové úchyty. Jsou jednodušší na montáž a ložiska v nich lépe drží. Vylepšili jsme mechanismus napínání řemenů osy X a zesílili jsme plastové díly X-endu. Změny na extruderu povedou ke snazšímu tisku flexibilních filamentů.

DESÍTKY VYLEPŠENÍ

MK3S obsahuje i všechny dosavadní upgrady, které jsme přidali v době životního cyklu MK3. Konkrétně například řemeny od firmy Gates, textilní rukávy na kabely, nový kryt Einsy pro lepší montáž Raspberry Pi, antikorozní povrch na hladkých PEI plátech a desítky vylepšení firmware a plastových dílů.

NA CO JSME NEJVÍCE PYŠNÍ...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ VLASTNOSTI NOVÉ ORIGINAL PRUSA I3 MK3S+

VYMĚNITELNÉ TISKOVÉ PLÁTY

Alt Text

Tiskové pláty z pružinové oceli se snadno udržují a umožňují jednoduché odejmutí výtisku z podložky. Na výběr máte ze tří typů podložek: hladká, zrnitá a saténová. Ať budete tisknout jakýkoliv materiál, vždy můžete zvolit ten nejvhodnější povrch. Většina filamentů nevyžaduje separační vrstvy a předtisková příprava je velmi snadná.

Kvalitní komponenty

Alt Text

MK3S+ má tělo vyrobené z robustních hliníkových extruzí. Duralový rám poskytuje vysokou tuhost, díky čemuž je MK3S+ pevná, stabilní a snadno se sestavuje. Tiskárna obsahuje náš interně vyvinutý extruder s podávacími kolečky Bondtech a hotendem E3D V6 hotend. MK3S+ hravě vytiskne objekty vysoké až 210 mm.

Mesh Bed Leveling

Alt Text

Sonda SuperPINDA umožňuje tiskárně provést před každým tiskem proces známý jako Mesh Bed Leveling. Ten se postará o vyhlazení mikroskopických nerovností tiskové plochy, které mohou být způsobeny například nepřesnou stavbou nebo nasčítáním výrobních tolerancí. Díky MBL je snadné dosáhnout skvěle vypadající první vrstvy.

Zotavení ze ztráty napájení

Alt Text

Bojíte se toho, že by mohl uprostřed 48hodinového tisku vypadnout proud? Není třeba! MK3S+ si s tím hravě poradí.Tiskárna si dokáže poradit s úplnou ztrátou napájení. Po obnovení přívodu energie prostě pokračuje tam, kde skončila. Při výpadku proudu vypne nahřívání extruderu i podložky a uloží pozici trysky do paměti.

Senzor filamentu

Alt Text

MK3S představila přepracovaný extruder a MK3S+ jej dále vylepšuje. Zabudovaný senzor filamentu využívá spolehlivý spínací systém, díky kterému lze detekovat přítomnost filamentu v extruderu. Poradí si s jakýmkoliv materiálem i jakoukoliv barvou, navíc nepodléhá mechanickému opotřebení.

Bohatá podpora materiálů

MK3S+ je plně kompatibilní s širokým spektrem různých tiskových materiálů. Ať už si chcete vytisknout něco jen tak pro radost z PLA nebo flexibilních materiálů, nebo potřebujete odolné prototypy z PETG, ASA či polykarbonátu a polypropylenu, MK3S+ to zvládne levou zadní.

Slicujte s PrusaSlicerem!

Alt Text

Náš interně vyvíjený multiplatformní slicer je vybaven našimi vlastními, plně otestovanými tiskovými profily pro všechny naše 3D tiskárny a široké spektrum různých filamentů. Díky zabudovaným nástrojům jako pokročilá tvorba podpěr, řezání, automatické rozmístění objektů a mnoha dalším zvládnete připravit model pro tisk během chvilky!

Tichá a rychlá

Alt Text

MK3S+ používá drivery Trinamic 2130 a kvalitní tiché větráčky. Díky tomu může tiskárna nabídnout i tzv. stealth režim, ve kterém je skutečně extrémně tichá. Dokonce i v normálním režimu je MK3S+ tišší než většina konkurenčních modelů na trhu. V normálním režimu navíc dokáže MK3S+ dosáhnout rychlosti posunu více než 200 mm/s!

Open-source hardware a firmware

Alt Text

Vše, co děláme, je open-source. Našim tiskárnám poskytujeme dlouhodobou podporu - vydáváme aktualizované firmwary, které jsou vždy plně otestované.
Díky neustále probíhajícímu vývoji můžeme naše tiskárny průběžně vylepšovat a obohacovat o nové funkce.

Více o nových funkcích MK3S+ se můžete dočíst na našem blogu ZDE. O skvělých funkcích naší MK3S si můžete přečíst zde. A mrknout se můžete i na původní článek, ve kterém jsme představili původní MK3.

Video představení

Časosběr stavby MK3

Original Prusa i3
pro firmy
Sestavená a zkalibrovaná

 • Sestavená, zkalibrovaná, otestovaná as kompletní zárukou
 • 10% sleva na další objednávky sestavených tiskáren i3 a na filamenty
 • Prémiová podpora po telefonu a mailu
 • Konzultace vašeho použití

Original Prusa i3
stavebnice
pro nadšence

 • Záruka pouze na součástky
 • 5% sleva na další objednávky filamentů
 • Prémiová podpora přes telefon a e-mail
 • Detailní návod na stavbu prověřený tisícovkami stavitelů

Jestli vás zajímá cokoliv dalšího, napište nám! 🙂

The Original Prusa i3 MK3/S/+ reviews

ANIWAA review

"MK3S poskytuje konstantní kvalitu výtisků a PrusaSlicer je výborná volba pro přípravu STL souborů k tisku. Je to špičková 3D tiskárna, která je schopná dosáhnout profesionální kvality výtisků."

PC Mag review

"Sestavená 3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S zprovozníte jako nic. Má jednoduché ovládání i dobrý slicovací program. Během našeho testu produkovala krásné výtisky konzistentní kvality."

The New York Times review

"V posledních pěti letech jsme otestovali 11 tiskáren a Prusa i3 MK3S vždy vytiskla největší a nejhezčí modely."

STIFTUNG WARENTEST: 3D DRUCKER TEST 2020

"Vítěz testu: nejlepší zařízení v testu. Všestranná, schopná tisknout více barvami. Zvládne prakticky jakýkoliv filament: PLA, ABS, PETG, Nylon, Flex a mnohem více."

HACKSPACE UK REVIEW

"Nic vám nebrání podívat se pod kapotu a ladit si to, či ono. Ale nemusíte to dělat. MK3S je tiskárna, která z pohledu začátečníka "prostě funguje", ale stále ke dost výkonná pro pokročilejší využití" 10/10

CHIP (DE) review

"Naše testy ukázaly, že Original Prusa i3 MK3S dělá hodně věcí dobře. Má kvalitní komponenty, řadu skvělých vychytávek a náklady na tisk jsou velmi nízké. A předevšám kvalita tisku je excelentní.”

FORBES: The Best 3-D Printers of 2019

"Designéři, kteří se spoléhají na 3D tisk jako součást své obživy, používají tiskárny Prusa k dosažení konzistentních a kvalitních výsledků. Stavebnice tiskáren obsahují kvalitní a odborně vybrané díly, s ohledem na nejnovější technologické trendy."

All3DP MK3S Review

"Tiskárnu jsme testovali s výchozím nastavením a zjistili jsme, že je mimořádně dobrá. Kvalita tisku je opravdu výjimečná a je to snadno použitelný a přímočarý stroj.”

TechRadar Review

"Pokud hledáte svou první 3D tiskárnu, rádi si hrajete, nebo provozujete firmu a chcete dobrý a spolehlivý stroj, nehledejte nic jiného než Original Prusa i3 MK3S.”

Windows Central Review

"Tým Prusa Research vytvořil s tiskárnou MK3 něco úžasného. Pokud máte pouze jednu tiskárnu, pořiďte si ještě tuhle. Samozřejmě, jakmile si ji koupíte, budete chtít další - a je to tak v pořádku.”

3D Maker Noob MK3 review

"Ve stručnosti: co se mi na téhle 3D tiskárně nelíbí? Gumové nožičky. Co se mi líbí? Všechno ostatní!”

ALL3DP MK3 REVIEW

"Používání téhle 3D tiskárny bylo nejen zábavné, ale i poučné. (...) Original Prusa i3 MK3 bezvýhradně a zcela bez okolků doporučujeme.”

MAKE: Magazine MK3 Quick Look

"Tohle zařízení má spoustu opravdu úžasných vlastností, které určují to, jak se bude toto odvětví dál vyvíjet.”

Thomas Sanladerer: MK3 review

"MK3 vřele doporučuji. Opravdu se těším na to, až se vlastnosti této tiskárny stanou standardem v celém odvětví.”

GreatScott!: MK3 review

"Díky kombinaci užitečných nových vlastností se spolehlivostí a kvalitou tisku nabízí tato tiskárna, obzvlášť v podobě stavebnice, špičkový poměr cena-výkon.”

3D PRINTING NERD - MK3 UNBOXING / 3D PRINTING / FIRST IMPRESSIONS

"Josef Průša a Prusa Research mi poslali plně sestavenou 3D tiskárnu Prusa i3 MK3, abych ji na svém kanálu předvedl a vyzkoušel.”

Maker's Muse: MK3 review

"Chytré funkce, odnímatelný tiskový plát a spolehlivost z ní dělají perfektní sroj pro designování a prototypování.”

3D Insider: MK3 review

"Je to bezpochyby nejlepší 3D tiskárna za 1000 USD (...) Nabízí vynikající kvalitu za rozumnou cenu a má celou řadu funkcí.”

Kompletní specifikace

Základní informace

 • Velikost tiskové plochy: 25×21×21 cm
 • Výška vrstvy: 0.05 - 0.35 mm
 • Tryska: 0.4mm (základní), podporované trysky různých průměrů
 • Průměr filamentu: 1.75 mm
 • Podporované materiály: Široké spektrum termoplastů, včetně PLA, PETG, ASA, ABS, PC (Polykarbonát), CPE, PVA/BVOH, HIPS, PP (Polypropylen), Flex, nGen, Nylon, Carbon-filled, Woodfill a další kompozitní materiály.
 • Maximální rychlost posunu: 200+ mm/s
 • Maximální teplota trysky: 300 °C
 • Maximální teplota podložky: 120 °C / 248 °F
 • Extruder: Přímý náhon, podávací kolečka Bondtech, hotend E3D V6
 • Tiskový povrch: Vyměnitelné magnetické pružné pláty s různými typy povrchů. Vyhřívaná podložka s kompenzací studených rohů
 • Bezpečnostní prvky:IR senzor filamentu, kvalitní zdroj Delta s podporou zotavení ze ztráty napájení, 3 termistory, monitorování otáček větráku
 • LCD obrazovka: Monochromatické LCD

Advanced features

 • Controller: EINSY RAMBo 8-bit board  with Trinamic 2130 drivers (256 microstepping), co-developed with Ultimachine, sensorless homing for X and Y axes
 • Mesh Bed Leveling: Advanced high-quality SuperPINDA sensor (Super Prusa INDuction Autoleveling sensor)
 • Print sheet profiles: Firmware supports print sheet profiles to store Live Z calibration data to enable quick switching between different print sheets. 
 • Filament sensor: IR sensor built-in, supports filament auto-loading. Print pauses when filament runs out.
 • Power Panic: Hardware-based, single G-code line accuracy
 • Ethernet connection: via Raspberry Pi (optional)
 • Wi-Fi connection: via Raspberry Pi (optional)
 • Advanced sensors: 3 thermistors, fans RPM monitoring, SuperPINDA
 • Calibration: Automatic, Mesh Bed Leveling, SelfTest
 • Print medium: SD card (16 GB card included)
 • Firmware update: via PC (USB cable)
 • PSU: Custom-made Delta PSU with hardware-based power panic
 • Advanced features: Automatic filament loading, steel sheet profiles, Octoprint compatibility and more 
 • New features introduced through firmware upgrades

6 reasons to buy the MK3S+

SKVĚLÁ PODPORA

Poskytujeme zákaznickou podporu 24/7 přes telefon, live chat a e-mail. K našim tiskárnám přikládáme detailní příručky a návody, aby sestavení a údržba byly co nejjednodušší. V případě řešení potíží můžete navštívit naše centrum nápovědy, komunitní fóra, facebookové skupiny nebo oficiální blog, kde pravidelně zveřejňujeme články zabývající se 3D tiskem.

ZÁBAVNÁ STAVBA

Stavebnice MK3S+ představuje ideální první krok do světa 3D tisku. Pokud se rozhodnete tiskárnu sestavit, seznámíte se s ní skutečně do posledního šroubku a zjistíte, jak to vlastně všechno funguje. Stavba je relativně nenáročná a nevyžaduje žádné pájení, protože všechny kabely jsou připravené ve správných délkách a opatřené konektory. Celý návod je smaozřejmě v četině. Díky tomu je stavebnice vhodná pro kutily všech věkových kategorií. 🙂

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Naše výrobky si ve světě vybudovaly pověst spolehlivých a bezpečných 3D tiskáren. Každá součástka je pečlivě testována přímo u nás. MK3S+ je vybavena třemi termistory a vysoce kvalitním zdrojem Delta vyrobeným přímo na míru. Tiskárna dokáže rozpoznat problémy s vyhříváním či chlazením a dle potřeby automaticky zastaví tisk.

OPEN-SOURCE A OTEVŘENÁ KOMUNITĚ

Všechny části našich tiskáren jsou open-source, což znamená, že jejich nákresy, zdrojové kódy a další data jsou veřejně přístupná online. Komunita kolem našich tiskáren je obrovská a roste každým dnem. Mrkněte se na naše facebookové skupiny, YouTube videa a komunitní hub PrusaPrinters! S 3D tiskárnou se dá dělat spousta úžasných věcí. Nákupem to jenom začíná!

TISK S VÍCE BARVAMI

Multi Material Upgrade 2S je naše unikátní řešení pro tisk s až pěti filamenty současně. Pokud už se ve světě tisku trochu orientujete, multimateriálový tisk může být dalším krokem k netradičním výrobkům. MK3S i MK3S+ jsou už z výroby plně kompatibilní s MMU2S. Tento doplněk se prodává samostatně a mimo jiné vám umožní například tisknout rozpustné podpěry.

CESTA K VYLEPŠENÍM

Jednou z nejpopulárnějších vlastností 3D tiskáren Original Prusa i3 je možnost vylepšovat je na novější modely. Pokud si koupíte naši tiskárnu, budete mít v budoucnu možnost pořídit si "upgrade" balíček s novými součástkami. Jste zvyklí, že každé dva roky kupujete fungl nový mobil nebo notebook? U našich tiskáren to neplatí! Tiskárny navíc pravidelně vylepšujeme i softwarově - vydáváme aktualizace firmwaru s novými funkcemi.

Kvalita garantovaná Josefem Průšou a Prusa Research

Mezinárodní záruka a možnost vrácení zboží do 60 dnů

Firma Prusa Research byla založena roku 2012 Josefem Průšou, jedním z ústředních členů open-source Rep-Rap komunity. Od té doby se soustředíme na vývoj a výrobu 3D tiskáren, přímo v naší centrále v pražských Holešovicích.

Od založení firmy jsme prodali přes 250.000 3D tiskáren po celém světě. O našich produktech pochvalně hovoří nadšenci do 3D tisku, profesionálové i novináři v médiích. Naše tiskárny jsou stále open source, otevřené komunitním modifikacím.

Kromě tiskáren máme celou řaud dalších činností: vyvíjíme vlastní verzi open-source slicovacího softwaru jménem PrusaSlicer, vyrábíme vysoce kvalitní filament zvaný Prusament a provozujeme neustále se rozšiřující komunitní hub a knihovnu 3D modelů PrusaPrinters.org.

Naše produkty získaly po celém světě řadu oceněné a jsou kryté mezinárodní zárukou a možností vrátit zboží do 60 dnů (nevztahuje se na vybrané druhy zboží).

Ozvěte se nám!

Chcete se na něco zeptat? Napište nám! 🙂

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.