X
Original Prusa MINI je tady! Chytrá a kompaktní 3D tiskárna pro každého jen za 9 990 Kč vč. DPH!

Ahoj, my jsme Prusa Research!

A vyrábíme špičkové 3D tiskárny!

aq_block_5

Stali jsme se nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě dle Deloitte Fast 50 2018 s tempem růstu 17118 % za poslední čtyři roky

Prusa Research založil roku 2012 Josef Průša, český kutil, vynálezce a investor - a nyní jeden z nejznámějších lidí v oblasti 3D tisku. Jo, ten chlapík napravo 🙂

Josef se o 3D tiskárny začal zajímat při nástupu na Vysokou školu ekonomickou - tedy v roce 2009. Tehdy považoval 3D tisk za pouhé hobby, přestože ho nová technologie fascinovala - především tím, jak lze tyto stroje dále vylepšovat. Později se přidal k open-source projektu RepRap a zbytek už nejspíš znáte.

A pokud ne, mrkněte kousek níž. Připravili jsme kompletní časovou osu, na kterou jsme zanesli ty nejdůležitější okamžiky naší historie - od zrodu až po útok na nejvyšší příčky světových žebříčků!

Josef Průša

Začátky byly hodně skromné. Žádní investoři, žádné kampaně na Kickstarteru. Ale Josef měl plán (a taky obrovskou zásobu krabic na pizzu, do kterých s bratrem Michalem balili součástky na tiskárny a posílali je z malé sklepní dílny do celého světa). Posílalo se jen pár zásilek týdně, ale i tak to bylo správné dobrodružství!

V průběhu času se design Prusa i3 stal jednou z nejpopulárnějších konstrukcí pro FDM 3D tiskárny - a objevuje se v mnoha úpravách po celém světě, protože je mimo jiné stále open-source.

aq_block_15

Tři stavebnice prodané během pěti dnů! Pecka! (Leden 2010)

A jak je to teď? Momentálně v Prusa Research pracuje přes 400 lidí a měsíčně rozešleme přes 6000 tiskáren do celého světa přímo z naší firmy v Holešovicích. Stali jsme se nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě (Deloitte 2018) s růstem 17118 % za poslední čtyři roky!

Ale i když se můžeme pochlubit takhle světovými čísly, pravda je taková, že když přijdete do Prusa Research, máte pocit, jako byste vstoupili do garáže nějakého vášnivého kutila. No a ta garáž má osm pater. Vyvíjíme si tu vlastní hardware a software, vynalézáme, vylepšujeme, testujeme, experimentujeme... tady se člověk vážně nenudí.

Navíc zůstáváme věrni našim kořenům. Naše 3D tiskárny Original Prusa i3 vyhrávají ocenění po celém světě, ale stále jsou open-source a velká část jejich dílů je stále tištěná na dalších 3D tiskárnách - proto také máme přímo v budově “Farmu”, obří místnost, kde více než 500 tiskáren (k listopadu 2018) tiskne díly na další stroje.


Proč je důležitá Open Source technologie

Bez open-source bychom nemohli existovat. 3D tiskárny Original Prusa i3 vznikly na základech open-source hardwaru a této myšlence jsme stále věrni. Všechno, co vyrábíme, všechno, co prodáváme, je open-source. Co to znamená? Že všechny zdrojové kódy, 3D tištěné části, návrhy, tištěné spoje... to vše je k dispozici volně ke stažení na GitHubu. Máme skvělou komunitu a věříme ve sdílení vědomostí.

Produkty a projekty

aq_block_30

Original Prusa i3 MK3S

Nová generace FDM 3D tiskárny, která posbírala řadu ocenění

Original Prusa i3 MK3S je nástupce cenami ověnčené 3D tiskárny Original Prusa i3 MK2.

MK3S přichází s přepracovaným extruderem, řadou senzorů a chytrých vychytávek. Magnetická vyhřívaná podložka s vyměnitelnými pružnými PEI tiskovými plechy znatelně usnadňuje obsluhu zařízení Jsou tu desítky změn a novinek, které zásadně zlepšují kvalitu tisku i jednoduchost obsluhy.

Funkcionality MK3S tiskárny může být dál rozšířena pomocí našeho Multi-Material Upgrade 2S doplňku, který umožňuje tisk s až 5 materiály současně.

aq_block_33

Original Prusa MINI

CHYTRÁ A KOMPAKTNÍ 3D TISKÁRNA PRO KAŽDÉHO!

Představujeme novou kompaktní 3D tiskárnu, která zároveň splní všechna vaše očekávání od tvůrců mnohokrát oceněných 3D tiskáren Original Prusa i3 MK2 a MK3S!

Original Prusa MINI je velká tiskárna s kompaktními rozměry.

MINI je skvělá pro začátečníky, kutily, firmy i pro založení 3D tiskové farmy.

aq_block_36
aq_block_38

Original Prusa SL1

Open-source MSLA 3D tiskárna

V roce 2018 odkoupila naše firma jiného českého výrobce 3D tiskáren, Futur3d, s cílem dostat na trh novou open-source 3D tiskárnu na bázi SLA technologie (3D tisk z tekuté pryskyřice). Tým stojící za novou Original Prusa SL1 má více jak pět let zkušeností s výrobou SLA tiskáren. Vývoj nového přístroje trval více než rok.

Obor SLA 3D tisku se většinou zaměřuje spíše na profesionální využití a korporátní sféru. Original Prusa SL1 je vyrobená z kvalitních materiálů, obsahuje řadu chytrých funkcí, bezpečnostních prvků, bohatou konektivitu a navíc je výrazně dostupnější než konkurenční přístroje.

Prusament

Prémiový tiskový materiál

Prusament je filament, který si vyrábíme přímo u nás ve firmě, což znamená, že máme maximální kontrolu nad jeho výrobní kvalitou i testovacími procesy. Díky tomu jsme schopní vyrábět 1,75mm tiskové struny s výrobní přesností 0,02 mm a lepší - běžné filamenty mají tolerance výrazně vyšší.

Každá cívka filamentu má perfektní návin a její parametry jsou pečlivě změřeny a otestovány. Díky tomu můžeme zákazníkům nabídnout detailní výrobní data prostřednictvím webových stránek. U každé zakoupené cívky si tedy můžete zkontrolovat, že její parametry jsou skutečně špičkové. Za kvalitou si zkrátka stojíme!

aq_block_42
aq_block_44

PrusaLab

Komunitní dílna / hackerspace

PrusaLab jsme otevřeli v červnu 2018 a splnili jsme si tak nejen svůj vlastní sen, ale určitě i sny mnoha kutilů široko daleko. Na 350 m² se rozprostírá naše komunitní dílna a je přístupná komukoliv za nízký měsíční poplatek.

Máme tu 3D tiskárny, CNC frézku Haas VF2SS, Soustruh Haas TL1, CNC router Konečný, Vakuový lis VF 500, pily, vrtačky, kleště, kladiva, plus ještě elektro dílnu a mnoho dalšího. Nezáleží na tom, do jak složitého projektu se pouštíte, u nás ho dotáhnete do konce raz dva! Navíc se ještě můžete zúčastnit přednášek, výukových programů, workshopů... Je toho spousta!

Prusa Research v médiích

OBÁLKA ČESKÉHO FORBESU

Jsme teprve na začátku, říká 3D král Průša

"Josef Průša jede a nezastavuje. Za sedm let, co prodává své 3D tiskárny, vyrostl z malého kutila v lídra segmentu."

Více informací

VIDEOROZHOVOR SERVERU LUPA.CZ

Zájem o minitiskárny je brutální, lidé jich zatím objednali 7 tisíc

V říjnu Průša představil kompaktní model tiskárny a během 24 hodin si ji předobjednalo 1200 zájemců.

Více informací

BYZNYS ZBLÍZKA OD SEZNAM ZPRÁVY

U krále 3D tisku jsme si vytiskli tiskárnu, která tiskne další tiskárny

"Začínal s půjčkou od rodičů, dnes má firma tržby přes miliardu korun a roste raketovým tempem."

Více informací

ROZHOVOR ČASOPISU REPORTÉR

Rozjetá 3D raketa letí pořád vzhůru

"Ve staré holešovické továrně, kde teď firma sídlí, je tak trochu pořád cítit duch domácí dílny, byť pořádně velké a na několika patrech."

Více informací

REPORTÁŽ SERVERU IDNES.CZ

Rozehrál se orchestr tiskáren

"Jedna z nejúspěšnějších českých technologických firem současnosti Prusa Research se zapsala do Guinessovy knihy rekordů."

Více informací

REPORTÁŽ ČASOPISU MED

3D tisk: Češi v čele pelotonu

"Společnost Prusa Research boří mnohé zažité představy o tom, jak funguje úspěšná firma."

Více informací

Josef Průša ve výběru "30 pod 30" magazínu Forbes

Využití potenciálu personalizované digitální revoluce

Josef Průša byl uveden jako jeden z "30 pod 30" - tedy nejvlivnějších lidí v oblasti technologií.

Více informací

MIT Innovators Under 35

Josef Průša uveden v kategorii Počítačový a elektronický hardware.

'[Průšovo] zjednodušení designu tradičních 3D tiskáren demokratizovalo tuto technologii do té míry, že ji může používat každý.'

Více informací

Deloitte Technology Fast 50 2018

Firma Prusa Research získala první místo v prestižním žebříčku Deloitte Fast 50

V roce 2017 se Prusa Research dostala na 3. místo, ale v růstu pokračovala dál, tudíž o rok později se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě.

Více informací

All3DP navštívila Prusa Research

Prusa Research má nové prostory

Redaktoři webu All3DP si nejprve prohlédli nové prostory Prusa Research a následně vyzpovídali Josefa Průšu. Došlo na rozebírání budoucnosti 3D tisku i další témata.

Více informací

Forbes: Na vrchol světových žebříčků

Průšova 3D tiskárna je nejlepší na světě

'Další světový úspěch pro Prusa Research: (...) 3D tiskárny vyráběné touto firmou jsou nyní dle prestižního magazínu MAKE nejlepšími na světě.'

Více informací

3D Printing Industry

Interview s CEO a zakladatelem Prusa Research, Josefem Průšou

'Josef mi vysvětlil, že společnost dokázala růst i bez týmu prodejců. Tiskárny si lidé doporučovali mezi sebou, díky čemuž se prodeje vyhouply na 500 kusů měsíčně v květnu 2016.'

Více informací

Časová osa

08-2019

Pokořili jsme světový rekord!

16. srpna 2019 jsme v Prusa Research spustili více než 1000 3D tiskáren současně a zapsali jsme se do Guinnessových světových rekordů!

Více informací zde

07-2019

Vydali jsme video dokument o cestě ke 100 000 tiskárnám (CZ titulky)

Vydali jsme dokument, který mapuje kompletní historii Prusa Research a vrací se až do bodu, kdy Josef Průša začal poprvé experimentovat s 3D tiskárnami. V době vydání dokumentu už skutečný počet odeslaných tiskáren přesáhl 130 000 kusů. V roce 2018 jsme získali více jak 10 % globálního trhu s 3D tiskárnami.

05-2019

Začíná rozesílání Original Prusa SL1

První várka Original Prusa SL1 a CW1 byla odeslána prvním zákazníkům. 3D tiskárna Original Prusa SL1 produkuje extrémně přesné výtisky díky maskovacímu displeji s vysokým rozlišením a řadě pokročilých funkcí. Více se dozvíte na našem blogu.

05-2019

PrusaSlicer 2.0

V průběhu let jsme do našeho slicovacího softwaru Slic3r PE přidávali spoustu nových funkcí. Ale v poslední době bylo změn, novinek a úprav tolik, že jsme přistoupili k radikálnímu kroku a celou aplikaci přejmenovali na PrusaSlicer 2.0. Má nové uživatelské rozhraní, podporu pro MSLA tisk a řadu dalších vychytávek. Více se o něm dočtete zde.

04-2019

Spouštíme komunitní web PrusaPrinters

PrusaPrinters.org je zpět v novém kabátku. Celý web jsme kompletně přepracovali, tudíž nyní slouží jako domov pro všechny 3D tiskaře - najdete tu obrovskou databázi modelů k tištění, ale také skvělé komunitní funkce - světovou mapu tiskáren, možnost organizovat komunitní události a mnohem více.

02-2019

Original Prusa MK3S / MK2.5S

V únoru jsme oznámili a okamžitě začali rozesílat vylepšení pro naše stávající tiskárny MK3 a MK2.5. "Eskové" vylepšení přináší například přepracovaný extruder, nový filament senzor a vylepšené chlazení. Nově sestavené tiskárny MK3S/MK2.5S pak obsahují všechna vylepšení, která se objevila během produktového cyklu těchto tiskáren. Majitelé MK3/MK2.5 si mohou upgrade objednat samostatně.

02-2019

Multi Material Upgrade 2S

Vydali jsme novou verzi Multi Material Upgrade, která přináší vylepšenou spolehlivost, nový extruder a senzor filamentu. MMU2S navíc doplňuje zásobník na filament, který zabraňuje zamotávání tiskových strun. Součástí MMU2S upgradu je i upgrade tiskárny na verzi MK3S/MK2.5S. Všichni stávající majitelé MMU2 navíc dostávají MMU2S upgrade zdarma.

12-2018

500 tiskáren na tiskové farmě

Počet tiskáren na tiskové farmě jsme zvýšili na 500 kusů, což nám umožňuje urychlit výrobu. Tiskárny běží prakticky nonstop, čímž je neustále testujeme v náročném provozu, a navíc nám umožňují rychle a snadno přecházet na výrobu aktualizovaných dílů.

11-2018

Obsadili jsme první tři místa v prestižním srovnání magazínu MAKE: Magazine's Digital Fabrication Guide.

Tiskárna Original Prusa i3 MK3 se stala nejlepší 3D tiskárnou roku 2019 dle srovnání Ultimate Guide to Digital Fabrication magazínu MAKE s dosaženým skóre 46 bodlů! Naše MK2/S je na druhém místě a na vrcholu žebříčků se drží už tři roky v kuse. Třetí místo obsadila naše MK3 s Multi-Material Upgrade 2.0.

10-2018

1000 balíků denně

Dostali jsme se do bodu, kdy odesíláme přes 1000 balíků denně. Nejsou to samozřejmě jen tiskárny, ale i upgrady, filamenty a náhradní díly.

10-2018

Deloitte Technology Fast 50
300 zaměstnanců

Prusa Research se stala nejrychleji rostoucí technologickou společností ve střední Evropě.

Více zde: Deloitte Fast 50

09-2018

Original Prusa SL1 a Prusament

Oznámili jsme nový typ 3D tiskárny, Original Prusa SL1, která funguje na principu MSLA. Krom toho máme i něco pro příznivce FDM 3D tisku: náš vlastní, in-house vyráběný filament prémiové kvality, který jsme nazvali prostě Prusament.

Produktová stránka Original Prusa SL1
Produktová stránka Prusamentu

08-2018

Multi Material Upgrade 2.0

Multi Material Upgrade 2.0 je přídavek pro naše tiskárny, který vám umožní tisknout až s pěti materiály současně. V srpnu 2018 jsme jej začali rozesílat prvním zákazníkům.

Přečtěte si více: Multi Material Upgrade 2.0 je tady!

06-2018

První festival Maker Faire v Praze

Na vůbec prvním kutilském festivalu Maker Faire v Praze se objevilo 180 vystavujících a festival navštívilo přes 10500 návštěvníků. Prusa Research figurovala jako hlavní partner a spoluorganizátor.

Mrkněte na video: Rekapitulace pražského Maker Faire!

06-2018

Otevřeli jsme PrusaLab

PrusaLab je otevřená komunitní dílna se špičkovým vybavením, která je dostupná za nízký měsíční poplatek skutečně komukoliv. Nachází se přímo v pražském sídle společnosti v Holešovicích.

Read more: PrusaLab website

05-2018

Ocenění 3D Printing Industry

Original Prusa i3 MK3 získala ocenění "Nejlepší osobní 3D tiskárna roku" a cenu předal sám Dr. Adrian Bowyer, zakladatel projektu RepRap, ze kterého naše tiskárny vzešly.

Více informací (ENG): 3D Printing Industry Awards

04-2018

250 zaměstnanců
6000 tiskáren odeslaných za měsíc

Prusa Research keeps growing steadily. We have shipped more than 6000 printers in a month.

03-2018

300 tiskáren v tiskové farmě a akvizice Futur3D

Došlo k dalšímu rozšíření tiskové farmy a k akvizici Futur3D. Futur3D je česká společnost zabývající se výrobou SLA 3D tiskáren.


Podívejte se na video: 300 3D tiskáren v jedné místnosti

11-2017

Druhé vítězství ve srovnávacím testu MAKE: 3D Printer Shootout

Original Prusa i3 MK2S se stala nejlepší 3D tiskárnou roku 2018 v testu 3D Printer Shootout v MAKE: Magazine.


See video: Recenze MK2S v MAKE: Magazine

11-2017

Ocenění za nejlepší stavebnici 3D tiskárny

Další důležité ocenění! Na webu All3DP.com se MK2S stala nejlepší stavebnicovou tiskárnou.


Podívejte se na video: Recenze Original Prusa i3 MK2: Nejlepší stavebnice 3D tiskárny roku 2017

11-2017

170 zaměstnanců
5000 odeslaných 3D tiskáren měsíčně

10-2017

Deloitte Technology Fast 50

Prusa Research se stává třetí nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě.

Více zde (PDF) here

09-2017

Original Prusa i3 MK3 a MK2.5

Oznámili jsme nástupce legendární MK2 3D tiskárny. Original Prusa i3 MK3 přínáší desítky důležitých novinek, úprav a změn, čímž MK2 překonává téměř v každém ohledu. Majitelé MK2 si mohou koupit upgrade balíček na MK3 nebo levnější MK2.5 upgrade.

08-2017

3D Printing Trends na 3DHubs

Naše 3D tiskárna Original Prusa i3 MK2/S se stala nejlepší stolní 3D tiskárnou podle srovnání 3Dhubs.com Trends. MK2/S se na špici drží už více než rok!

06-2017

Nové prostory a PrusaControl

Staré prostory už přestaly stačit, nastal čas přesunout se do nového. Podařilo se nám najít obrovskou budovu v pražských Holešovicích, kam jsme nastěhovali všechno pod jednu střechu - tedy vývoj, výrobu i všechna další oddělení. Navíc jsme vydali PrusaSlicer, upravený Slic3r s přehlednějším uživatelským rozhraním.

05-2017

Josef si pořizuje druhé tetování 🙂

05-2017

Multi Material Upgrade 1.0

První generace našeho unikátního řešení pro tisk s více materiály jde do prodeje. Umožňuje uživatelům tisknout až se čtyřmi materiály současně.

Více zde Multi Material Upgrade announcement
Read more Update article

03-2017

Original Prusa i3 MK2S / 3000 tiskáren měsíčně

Vylepšili jsme už tak hodně dobrou MK2, především v oblasti spolehlivosti - vznikla tak MK2S. Počet tiskáren odeslaných za měsíc vzrostl na 3000.

Read more: Original Prusa i3 MK2S release

11-2016

Vydáváme Slic3r Prusa Edition

Vydali jsme Slic3r Prusa Edition - náš vlastní slicovací software. Jedná se o fork originálního Slic3ru, stále je open source a zcela zdarma pro všechny uživatele. Postupně jsme do našeho Slic3ru PE přidávali nové, unikátní a inovativní prvky, jako například hladkou variabilní výšku vrstvy nebo podporu pro rozpustné podpěry či rozpustný "interface" podpěr.


Více zde: Slic3r Prusa Edition
Read more: Printing soluble interface supports
Read more: Smooth variable layer height

11-2016

1. příčka v testu MAKE 3D Printer Shootout
2000 manufactured printers per month

Original Prusa MK2S se dostala na obálku magazínu MAKE jako nejlépe hodnocená tiskárna v prestižním srovnávacím testu 3D Printer Shootout.


Více zde: Makezine.com

10-2016

Ocenění Deloitte Rising Star

08-2016

60 zaměstnanců
800 odeslaných 3D tiskáren za měsíc

05-2016

Original Prusa i3 MK2, 75 tiskáren v tiskové farmě

Original Prusa i3 MK2 se dostává na trh a rychle se stává celosvětovým trhákem. Sbírá ocenění i nadšené recenze ve všech koutech světa. Dnes je z ní takřka legenda.

Více zde: Original Prusa i3 MK2

03-2016

30 zaměstnanců
500 odeslaných 3D tiskáren za měsíc

01-2016

Design Prusa i3 se stává nejpoužívanějším designem 3D tiskáren na světě dle 3D Hubs.com

08-2015

Vydáváme Original Prusa i3 1.75mm

Original Prusa i3 1.75mm jde na trh, a díky nové 1,75mm trysce přináší vyšší přesnost a kvalitu tisku. Původní "Prusa tryska" byla nahrazena novou od firmy E3D.

06-2015

Vydáváme Original Prusa i3 (3mm)

Obrovský krok vpřed v oblastech výkonu, spolehlivosti, funkčnosti a designu. Středobodem přístroje se stal pevný hliníkový rám, došlo k dalšímu zjednodušení stavby i používání. Tiskárna byla dodávána s 3mm "Prusa" tryskou.

03-2015

16 tiskáren v tiskové farmě a přesun do nových kanceláří

podívejte se na video

02-2014

První pes 🙂

Buddy byl Josefův pejsek, který se stal jedním ze symbolů firmy. 3D model Buddyho je jeden z ukázkových 3D modelů dodávaných s našimi tiskárnami. Buddy je navíc i mezi samolepkami, které přibalujeme k tiskárnám.

10-2013

První zaměstnanec

Do týmu přibyla Hanka, první zaměstnanec Prusa Research!

07-2013

5 tiskáren v tiskové farmě

Podívejte se na video: 5 Prusa i3 printing!

05-2012

Prusa Mendel i3

Třetí iterace čím dál tím populárnějšího designu Prusa Mendel. Jednalo se o kompletní redesign, který přinesl nový rám, desítky zlepšení, zjednodušenou konstrukci (a tím pádem i snazší sestavování). Navíc přibyla i speciální "Prusa" tryska. Je to základ přístroje, který dnes známe jako Original Prusa i3 (na fotce níže).

Více zde: RepRap Wiki

02-2012

Založena firma Prusa Research

01-2012

Josef si pořídil tetování s logem Open hardware 🙂

11-2011

Prusa Mendel i2

Druhá iterace populárního designu Prusa Mendel.

Read more: RepRap Wiki

09-2010

Prusa Mendel

První vlastní 3D tiskárna. Prusa Mendel se dá považovat za "Ford Model T" v oblasti 3D tisku. Prusa Mendel se dal relativně jednoduše sestavit, opravovat i modifikovat. Svět 3D tisku se tak otevřel mnohem širšímu publiku.

Více informací: RepRap Wiki

02-2010

Prusa Heated bed

Josef Průša vyvinul vlastní vyhřívanou podložku pro 3D tisk - nezbytnou součást všech moderních 3D tiskáren. Teplota pomáhá zlepšit přilnavost první vrstvy.

08-2009

3D tiskárnu nebo tablet?

Všechno začalo právě tady. Josef šel na vysokou školu a rozhodoval se, jestli si vylepšit DJ výbavu 3D tištěnými díly nebo tabletem.

Pro média a ke stažení

Original Prusa i3 MK3

Multi Material Upgrade 2.0

Original Prusa SL1

Prusament

Original Prusa MINI

Prusa Research / Josef Prusa

aq_block_100
aq_block_102

Naše tisková farma