PŘÍRUČKY PRO NOVÉ MAJITELE ORIGINAL PRUSA SL1

Dovolte nám, abychom vás přivítali do neustále se zvětšující rodiny majitelů 3D tiskáren Original Prusa i3 SL1! Ještě jednou bychom vám rádi poděkovali za zakoupení 3D tiskárny přímo od jejího vývojáře a výrobce, Josefa Průši. Váš nákup nám pomáhá v dalším vývoji. Josef Průša, jeden z kmenových vývojářů open source projektu Rep Rap a tvůrce Prusa i3, založil Prusa Research jako one-man startup v roce 2012. Společnost rychle expandovala a nyní v ní pracuje přes 300 lidí. Momentálně odesíláme více než 6000 tiskáren Original Prusa každý měsíc do více než 135 zemí přímo z Prahy. Navíc neustále pokračujeme ve zlepšování funkcí i spolehlivosti 3D tiskáren.

I přes veškerou snahu ještě nejsou 3D tiskárny zcela bezúdržbovými stroji. Alespoň zatím. Abyste si mohli užívat radostí 3D tisku plnými doušky, je potřeba se nejprve naučit pár věcí ohledně vaší nové 3D tiskárny. Zároveň je dobré se naučit i to, jak předcházet nebo občas i vyřešit různé problémy. Ale žádné strachy! Drtivou většinu problémů snadno vyřešíte. Navíc na to nejste sami. Jsme tu od toho, abychom vám poskytli cenné rady do začátku. Tato stránka proto obsahuje spoustu užitečného obsahu, tedy videa a články, které vás provedou prvními kroky. Některé z nich jsou sice pro pokročilejší uživatele, ale nebojte - to brzy budete také 😉

Pokud zde náhodou nenajdete odpověď na vaše otázky, máme připravenou technickou podporu 24/7 skrz online chat (k dispozici přes shop.prusa3d.com/cs/) a e-mail. Navíc existují uživatelské skupiny na Facebooku, kde si tiskaři navzájem pomáhají.

Videa pro nové uživatele SL1

V tomto videu vám ukážeme, jak provést první výtisk na vaší Original Prusa SL1.

Jak slicovat objekty pro Original Prusa SL1?

FEP fólie na dně nádoby na resin je spotřebním materiálem a časem degraduje. V tomto videu vám ukážeme, jak jednoduše vyměnit starou FEP fólii za novou.

3D tiskařské tipy

Jak slicovat objekty pro 3D tiskárnu Original Prusa SL1

Slicování pro SL1 je odlišné od přípravy objektů pro FFF/FDM 3D tiskárny. V tomto článku se podíváme na pár základních triků.

CO JE FORMÁT 3MF A PROČ BY VÁS MĚL ZAJÍMAT?

OBSAHUJE VIDEO | Seznamte se s 3MF – novým open-source formátem, který byl vyvinut specificky pro aditivní výrobu.

JAK OPRAVIT CHYBY V 3D MODELECH PRO TISK

OBSAHUJE VIDEO | Možná by vás překvapilo, kolik rozbitých 3D modelů lze na internetu najít. Ale nevěšte hlavu, poradíme vám, jak je opravit!

FOTOGRAMMETRIE 2 – 3D SKENOVÁNÍ JEDNODUŠŠÍ NEŽ KDY DŘÍV!

Je možné vytvořit 3D model jen tím, že si reálný objekt vyfotíte ze všech stran? Jasně! Fotogrammetrie je zpět a je jednodušší než kdy dřív, zcela zdarma a dosahuje ještě lepších výsledků.

3D tištěné vláčky

Série tří článků, která vám ukáže, jak vyrobit vlastní model železnice. od krajiny až po velmi detailní vláčky a doplňky.

JAK VYTISKNOUT SVĚT NEJEN OKOLO NÁS NA 3D TISKÁRNĚ

Ukážeme si, jak nejen pomocí naší tiskárny vytisknout 3D mapu, která může posloužit v řadě situací.

VYTISKNĚTE SI PARÁDNÍ STOLNÍ RPG DOBRODRUŽSTVÍ A SPOUSTU DOPLŇKŮ!

V tomto článku se podíváme na to, jak si kromě fantastických herních map vytisknout i miniaturní hrdiny či nepřátele, nebo třeba hádanky, pasti a mnohem více.