Josef Průša představil v New Yorku novou verzi své 3D tiskárny

Česká společnost Prusa Research Josefa Průši představila na veletrhu Maker Faire v New Yorku nový typ své celosvětově úspěšné 3D tiskárny. Original Prusa i3 MK3 nabídne uživatelům zásadní zlepšení spolehlivosti a otevírá svět 3D tisku i běžným uživatelům.

Základním konceptem nového modelu MK3 je přístupnost a spolehlivost. „Už dlouho tvrdím, že tisková kvalita v technologii FDM, kterou požíváme, dosahuje svých limitů. Nyní tak přišel čas na to, abychom naši technologii udělali přístupnější pro běžné uživatele, říká Josef Průša. To umožňuje především řada nových senzorů, které chrání uživatele například před výpadkem proudu, docházejícím tiskovým materiálem nebo přehříváním.

Mezi největší inovace, se kterými model MK3 přichází, patří nová základní deska EINSY RAMBo, vyvinutá ve spolupráci se společností Ultimachine, a inovovaná vyhřívaná podložka MK52. Ta je nyní vyjímatelná a houževnatější a díky zapuštěným magnetům na sobě udrží speciální tiskové pláty s práškovým PEI povrchem. Tato unikátní technologie umožňuje uživatelům snadné oddělení výtisku od podložky a vyměňování plátů mezi jednotlivými tisky.

Přímo na veletrhu Maker Faire v New Yorku obdržel model MK3 rovnou dvě prestižní ocenění Editor’s Choice.

Model MK3 je přímým nástupcem modelu MK2S, se kterým společnost Prusa Research sklízí úspěchy po celém světě. „Aktuálně jsme k zákazníkům dostali už přes 30 000 tiskáren MK2 a naše řešení se drží v čele prestižních žebříčků porovnávajících 3D tiskárny,“ říká Průša. Tiskárna MK2S získala například ocenění amerického časopisu MAKE: pro nejlepší tiskárnu roku 2017 a skvěle hodnocena je i samotnými uživateli. Firma Prusa Research odešle každý měsíc ze svého sídla v pražských Holešovicích téměř 6000 nových tiskáren a po uvedení modelu MK3 v listopadu tohoto roku očekává další růst.

Technologie 3D tisku, která umožňuje uživatelům vyrábět v domácím prostředí předměty založené na počítačových modelech, zažívá v posledních letech velký rozmach. 3D tiskárny jsou cenově i uživatelsky přístupnější než kdykoliv předtím a neustále zdokonalované výrobní postupy otevírají vstup do světa 3D tisku nejen technologickým fanouškům, ale i veřejnosti z řad modelářů a kutilů.

Pražská společnost Prusa Research patří mezi nejvýznamnější zástupce tohoto odvětví. Její zakladatel Josef Průša se oblasti 3D tisku věnuje už od roku 2009 a koncovým uživatelům slouží desítky tisíc kusů jeho tiskáren.

Kompletní výčet novinek, které model MK3 přináší najdete v tomto článku. 

Produktové fotografie modelu MK3 ke stažení ve formátu ZIP: http://www.prusa3d.com/downloads/press/mk3promo.zip

Kontakt pro média

Martin Bach

E-mail: martin.bach@prusa3d.cz
Mobil: +420 724 366 708
https://www.prusa3d.cz/pro-media/