PRUSA HACKATON 2019

3D tiskárny Original Prusa i3 vznikly na základech open-source hardwaru a této myšlence jsme stále věrni. Všechno, co vyrábíme, všechno, co prodáváme, je open-source. Co to znamená? Že všechny zdrojové kódy, 3D tištěné části, návrhy, tištěné spoje... to vše je k dispozici volně ke stažení.

Máme skvělou komunitu a věříme ve sdílení vědomostí. Vlastně nejen vědomostí, ale i názorů, nebo prostě radosti z vymýšlení nových věcí. A když jde o sdílení, není nad osobní setkání…

Tak se tedy pojďme potkat. A tentokrát ne jenom letem světem na nějakém veletrhu, pěkně v klidu a pořádně: 24 hodin v kuse, přímo u nás ve firmě, nad tématy, která nám pěkně provětrají mozkové závity. Ano, řeč je o našem prvním Prusa Hackatonu, který jsme se rozhodli uspořádat ještě do konce letošního roku! 🙂

aq_block_5

ZAČÁTEK: 29. 11. 2019 v 16.00 | KONEC: 30. 11. 2019 V 19:00

MÍSTO: PRUSALAB, PARTYZÁNSKÁ 188/7A, PRAHA 7

DĚKUJEME ZA ÚČAST! PŘIPRAVUJEME VIDEO Z CELÉ AKCE, BRZY JEJ ZVEŘEJNÍME NA TÉTO STRÁNCE

O HACKATONU

Proč pořádáme Prusa Hackaton 2019?

V Prusa Research právě procházíme obdobím bouřlivého vývoje (tedy, ne, že bychom zatím někdy měli nějaká jiná období :). Je to pár týdnů, co jsme oznámili novou tiskárnu, naši Original Prusa MINI, které nikdo neřekne jinak než Miník. Je průlomová v tom, že oproti předchozím, 8-bitovým modelům, jako naše první FFF tiskárna používá 32-bitovou desku Buddy, která otvírá spoustu úplně nových možností.

A zrovna tenhle nový kus hardwaru nám přišel jako vhodná záminka pro uspořádání našeho prvního Prusa Hackatonu!

Ještě nemáme jasno, jakým způsobem a jestli vůbec budeme v závěru vyhlašovat nějaké pořadí nebo ceny, je pravděpodobnější, že spíš odměníme všechny stejně. V každém případě platí, že náš Hackathon nebude probíhat v příliš soutěžním duchu. Primárně jde o zábavu, možnost potkat zajímavé lidi, něco nového se dozvědět, posunout svoje schopnosti dál. Mezi jednotlivými týmy místo rivality očekáváme spíš kolegialitu a vzájemnou pomoc.

Na místě budou po celou dobu naši vývojáři, připravení odpovídat na vaše dotazy. A chystáme zajímavý doprovodný program: prohlídku našich prostor, přednášky, povídání o tom, co právě děláme.

aq_block_16

Original Prusa MINI

Pro koho je hackathon určený?

Předem prosíme o pochopení, že kapacita je velmi omezená - naše představa pro hladký průběh je kolem 35 účastníků.

Nejde jen o to, kolik lidí se do našich prostor fyzicky vejde, je také důležité, aby se naši mentoři dokázali všem dostatečně věnovat, a aby veškerá komunikace v průběhu akce, nebyla kvůli velkému počtu lidí příliš úmorná a chaotická.

Prusa Hackaton 2019 je orientován především na firmware tiskáren a vylepšování software, protože úpravy hardware je těžké za 24 hodin navrhnout, už jen tisk upraveného dílu zabere dlouhý čas. Navíc pro dobrou funkci změny hardware je třeba často udělat i úpravy firmware. Očekáváme tedy od každého účastníka určitou úroveň znalostí C/C++ (8bit AVR a/nebo 32bit STM) a schopnost orientovat se v cizím kódu. Ale pokud byste se chtěli pustit i do drobných vylepšení hardware, neváhejte to do našeho přihlašovacího dotazníku uvést.

V dotazníku se vás ptáme, jaké jsou vaše odborné zkušenosti. Rádi bychom dopředu věděli, kdo na hackathon přijde, abychom si mohli rozmyslet, jakým úkolům se věnovat. Neváhejte nám říct co nejvíce o svých zkušenostech a do čeho byste se na tiskárně rádi pustili.

Budeme se zároveň snažit osazenstvo zajímavě poskládat, roli tedy budou hrát i ostatní zkušenosti a praxe - i na ty se tedy při registraci s dovolením zeptáme.

Pokud nebudete vybráni, neberte to jako nějaké špatné vysvědčení vašich schopností. Určitě jsme vděční za každého zájemce a určitě nepořádáme poslední Hackaton! Ty další budou třeba jinak zaměřené, tedy vhodné zase pro jiné účastníky.

Podívejte se na dokument o historii Prusa Research

PRAKTICKÉ INFORMACE

Termín a místo

Prusa Hackathon 2019 se bude konat v od pátku 29.11. 16:00 do soboty 30.11. 2019 19:00 v prostorách PrusaLabu, na adrese Partyzánská 188/7a, Praha 7 (2 minuty chůze od metra Nádraží Holešovice - C).

Nejsnazší spojení je metrem C: stanice Nádraží Holešovice je vzdálená 2 minuty chůze.

Pro ty, co se přesto rozhodnou přijet autem, bude k dispozici parkování v dostatečném rozsahu pro všechny účastníky.

Co vás čeká na místě?

Nemusíte se bát, o všechny základní nástroje bude postaráno. K dispozici budou všechny možné kancelářské potřeby: spousta papírů, flipcharty, post-it lístečky, zvýrazňovače… Dále projektor, nabíječky na telefony, samozřejmostí je Wi-Fi připojení.

Občerstvení bude připravené po celou dobu konání Hackathonu, rádi ho přizpůsobíme vašim požadavkům (pokud jste vegetariáni, vegani, máte nějaké alergie atp., prosím, uveďte v registračním formuláři).

Na místě bude dostatek našich lidí, co se postarají o hladký průběh - od drobné technické a organizační výpomoci až po školitele, mentory a team leadery.

aq_block_49

Co si vzít s sebou?

Budeme se snažit co nejvíc věcí připravit na místě, přesto, vy sami budete nejlépe vědět, co potřebujete, abyste se při práci cítili co nejpohodlněji. Pracovat jen s notebookem na klíně může být cool, většina lidí ale ocení myš, externí klávesnici, monitor. Určitě si nezapomeňte sluchátka.

V šestém patře bude odpočinková místnost s klidovým režimem. Vezměte si spacák a karimatku, můžete si zde na podlaze lehnout a schrupnout si, postele tu nejsou!

Témata

Obecným tématem je programování firmware, práce s novou platformou Buddy a drobné úpravy firmwaru 3D tiskáren Prusa.

  • Webový interface pro ovládání tiskárny MINI, API pro vzdálený tisk, klient pro vzdálené ovládání atd.
  • Adaptivní řízeni proudu do E-motoru - chceme snížit jeho teplotu. Není potřeba vysoký proud pro pomalý průtok.
  • Práce na vylepšení spolehlivosti MMU a modifikacích multimateriálové jednotky MMU.
  • Logování chování tiskárny na USB/flash.
  • Portace Dooma na Miniho s ovládáním přes knob nebo gamepad zapojený do USB.
  • Ovládání tisku tiskárny přes joystick / gamepad.

Zároveň budeme rádi, když v registračním formuláři uvedete své vlastní náměty. Vybereme ty, které budou zajímavé, vhodné s ohledem na skladbu přihlášených účastníků, a zároveň v daném čase reálně proveditelné.. S dostatečným předstihem je zde zveřejníme.

Každé téma bude mít dopředu daného team leadera z našich řad, účastníci si pak na místě sami zvolí, na jakém tématu se chtějí podílet, a začlení se do dvou až pětičlenných týmů.

aq_block_61

PROGRAM

Časový harmonogram

PÁTEK, 29. 11.
16:00 Uvítání, představení akce
16:15 Prohlídka Prusa Research s Josefem Průšou
17:00-18:00 Úvod do Buddy platformy a tiskárny Original Prusa MINI
18:00-18:15 Rekondiční přestávka
18:15-19:00 Prostor pro vaše návrhy projektů
19:00 Sestavení projektových týmů
19:30 Start projektů

SOBOTA, 30. 11.
01:00 Noční Průša běh Prahou, 5 km, vezměte si běžecké boty, oblečení na běhání, čelovku a ručník, pokud se chcete účastnit

09:00 Ranní review projektů (+ snídaně)
17:00 Konec programování a prezentace projektů
19:00 Závěr akce

Upozorňujeme, že program se po startu projektů může dynamicky měnit tak, jak bude situace vyžadovat.

REGISTRACE

Registrace byla uzavřena