Česká stopa v Las Vegas: Na největším veletrhu elektroniky se vystavují originální 3D tiskárny

  1. 1. 2017, LAS VEGAS – V americkém Las Vegas začal celosvětově největší veletrh spotřební elektroniky a informačních technologií CES 2017. Na výstavní ploše má svůj stánek i několik českých nadějných společností včetně 3D tiskařského fenoménu Prusa Research, který zde představuje svou převratnou technologii 3D tisku ze čtyř materiálů.

Více než 165 tisíc návštěvníků ze 150 zemí světa se sešlo v Las Vegas na veletrhu CES 2017, aby zde nahlédli do budoucnosti spotřební elektroniky a informačních technologií. Mezi firmami, které zde prezentují svá řešení pro budoucnost, je i jedna z momentálně nejrychleji rostoucích českých firem, výrobce 3D tiskáren Prusa Research.

Hlavní novinkou, kterou Prusa Research v USA představuje, je finální verze řešení multimateriálového tisku pro 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK2 Multi Material. Formou dodatečného vylepšení získají majitelé této tiskárny možnost vyrábět předměty až ze čtyř rozdílných materiálů současně, což je v kategorii domácího 3D tisku zcela unikátní.

„Svět 3D tisku prochází extrémně rychlým vývojem a abychom se udrželi na světové špičce, musíme neustále přicházet s inovacemi, které naši zákazníci vyžadují,“ říká šéf Prusa Research Josef Průša. „Důkazem toho, že se nám to daří, je i vítězství v prestižním testu 3D tiskáren nezávislého amerického časopisu MAKE.“

Úspěch tiskárny na celosvětovém trhu je tak velký, že poptávka soustavně převyšuje výrobní kapacity firmy. „Přestože měsíčně zvládáme vyrobit již skoro 3000 kusů tiskáren, zákazníci musejí na dodávky čekat až dva měsíce. V nejbližších měsících budeme proto výrobní kapacitu nadále navyšovat,“ říká Josef Průša.

Technologie 3D tisku, která umožňuje uživatelům vyrábět v domácím prostředí předměty založené na počítačových modelech, zažívá v posledních letech velký rozmach. 3D tiskárny jsou cenově i uživatelsky přístupnější než kdykoliv předtím a neustále zdokonalované výrobní postupy otevírají vstup do světa 3D tisku nejen technologickým fanouškům, ale i veřejnosti z řad modelářů a kutilů. Pražská společnost Prusa Research patří mezi nejvýznamnější zástupce tohoto odvětví. Její zakladatel Josef Průša se oblasti 3D tisku věnuje už od roku 2009 a koncovým uživatelům slouží desítky tisíc kusů jeho tiskáren.

Kontakt pro média
Martin Bach
E-mail: martin.bach@prusa3d.cz
Mobil: +420 724 366 708
https://www.prusa3d.cz/pro-media/

Obrázky ve vysokém rozlišení jsou ke stažení zde. Najít cestu na náš stánek na CESu se dá zde.