Ukázkové 3D modely pro tisk

Oslovili jsme několik známých designérů 3D objektů a připravili jsme pro vás několik objektů pro tisk, a to včetně G-code. Jsou ideální na první testování tiskáren. STL a GCODE soubory naleznete po instalaci ovladačů ve složce 3D Objekty na ploše nebo Start menu, stačí je už jen nakopírovat na SD kartu.

Original Prusa i3 MK2 Multi Material

Soubory jsou v podsložce MK2MM a jsou určeny pouze pro tiskárny s Multi Material upgradem.

3DHubs Marvin

Autor: 3DHubs
Marvin je malý přívěšek na klíče, který primárně slouží jako testovací objekt služby 3DHubs. Na 3DHubs se můžete zaregistrovat a přijímat placené tiskové zakázky. A samozřejme budeme rádi, když to uděláte, protože momentálně je Prusa i3 až druhá nejpoužívanější tiskárna.

Model se tiskne přibližně 3 hodiny s výškou vrstvy 200 µm při užití 2 materiálů. (Ext. 1 –  Zlatá, Ext. 2 – Stříbrná)

Planetová převodovka

Autor: Emmett Lalish
Speciální převodovka se šípovými zuby. Je zajímavá tím, že je vyrobitelná pouze metodou 3D tisku, protože byste jinak vnitřní ozubená kola do objektu nedokázali poskládat.

Model se tiskne přibližně 3 hodiny s výškou vrstvy 200 µm při užití 4 materiálů. (Ext. 1 –  Modrá, Ext. 2 – Červená, Ext. 3 – Zelená, Ext. 4 – Žlutá )

3D Benchy

3D Benchy

Autor: CreativeTools
3D Benchy je model vytvořený pro testování a srovnávání 3D tiskáren. Jde o malý a snadno rozeznatelný model, který lze zdarma stáhnout, vytisknout a nasdílet.

Model se tiskne přibližně 5 hodin s výškou vrstvy 200 µm při užití 2 materiálů ((Ext. 1 –  Zelená, Ext. 2 – Červená) a 8 hodin s výškou vrstvy 200 µm při užití 4 materiálů.

Chimera

Démonická dívka (Chimera)

Autor: John Gosper (Kintall)
Úžasný model Démonické dívky od autora Kintall. Prusa Research domodelovala podprsenku, aby bylo model možné tisknout třeba i v práci 🙂

Model se tiskne přibližně 14 hodin s výškou vrstvy 200 µm při užití 4 materiálů. (Ext. 1 –  Šedivá, Ext. 2 – Stříbrná, Ext. 3 – Zlatá, Ext. 4 – Hnědá )

Big Whale

Skákající velryba

Autor: Gabriel Yun
Díky využití rozpustného materiálu pouze na dotyku vrstev přináší tento model spojení výhod obou světů. Většina podpor je vytištěna normálním levným materiálem, přesto ale dosáhnete skvělé kvality povrchu díky vrstvě plně rozpustné podpory.

Tisk zabere zhruba 17 hodin s výškou vrstvy 150 µm a tiskem tří materiálů – 2x PLA a BVOH.

 

Original Prusa i3 MK2/MK2S

Soubory pro tisk na Original Prusa i3 MK2/MK2S. Tyto tisky nejsou kompatibilní s Multi Material upgradem, nicméně je možné gcody znovu vygenerovat ve Slic3ru pro MK2 se zvolenou tiskárnou „MK2 MultiMaterial single mode“.

8

SPITFIRE MK XVI

Autor: 3DLabPrint
3DLabPrint vytvořil speciální verzi Spitfire RC modelu pro Original Prusa i3 “MK1” a Original Prusa i3 MK2. Připravené tiskové soubory (g-code) a návod na stavbu jsou k přibalené v ovladačích od verze 1.7.5 vydané 28.11.206. Stejné tiskové soubory jsou kompatibilní jak s „MK1“ tak i s MK2 a po instalaci budou společně s dalšími 3D modely ve složce Objects/MK2/SpitfireMkXVI ver1.2, která má zástupce na ploše a v menu Start.Více informací v angličtině na PrusaPrinters.org.

Triceratops

Hlava triceratopse s podporami

Autor: Scan The World (Model na MyMiniFactory)
Hlava triceratopse je se svými třemi rohy, „papouškovitým“ zobíkem a velkým výběžkem, který mohl dosahovat téměř 1 metru, jednou z největších lebek suchozemských zvířat v historii Země. Díky rohům dokázal triceratops odolat dokonce útoku tyranosaura..

Model je součástí projeku „Scan the World“, což je nezisková inciativa založená společností MyMiniFactory. Jejím cílem je vytvoření digitálního archivu 3D tisknutelných modelů uměleckých děl, známých budov nebo koster z celého světa a jejich volné publikování. Scan the World je komunitní open source aktivitou. Pokud se chcete do projektu zapojit, pošlete e-mail na stw@myminifactory.com a nabídněte své služby.

Tisk trvá přibližně 4 hodiny s výškou vrstvy 150 µm a kvůli lepším podporám je vygenerován v Simplify3D.

Pug Buddy

Mops

Autor: Jindrich Benes (Prusa3D)
Pes Josefa Průši. Vytištěný v černé.

Tisk zabere zhruba 2 hodiny s výškou vrstvy 150 µm.

Licence: CC BY-SA 3.0

Drak Adalinda, zelené PLA, 200 µm

Drak Adalinda

Autor: Louise Driggers aka. Loubie (Model na Thingiverse)
Úžasný model „zpívajícího“ draka, který používáme i na propagačních fotkách naší tiskárny 🙂

Model se tiskne přibližně šest hodin s výškou vrstvy 200 µm.

IMG_1999

Žabička

Autor: Morena Protti (Model na Thingiverse)
Krásný ukázkový předmět nebo dárek pro vaše přátelé. Často se používá pro srovnání kvality tisku. Připravený G-code vám ukáže maximální „kvalitu“, jakou je možné s naší tiskárnou tisknou (samozřejmě na úkor menší rychlosti), tedy 50 mikronů. Při této kvalitě u většiny barev filamentů nejdou „vrstvy“ vidět, ani nejdou nahmatat.

Model se tiskne přibližně 3 hodiny s výškou vrstvy 50 µm pro PLA.

Licence: CC BY-NC-ND 3.0

hrad

Hrad

Autor: Виктор_Бабаев (Model na Pinshape)
Detailně propracovaný model hradu, který rádi ukazujeme jako příklad, jak vizuálně pohledné věci se dají 3D vytisknout.

Model se tiskne přibližně 23 hodin s výškou vrstvy 100 µm pro PLA.

Licence: CC BY-NC-ND 3.0

Marvin, zelené PLA, 100 µm

3DHubs Marvin

Autor: 3DHubs
Marvin je malý přívěšek na klíče, který primárně slouží jako testovací objekt služby 3DHubs. Na 3DHubs se můžete zaregistrovat a přijímat placené tiskové zakázky. A samozřejme budeme rádi, když to uděláte, protože momentálně je Prusa i3 až druhá nejpoužívanější tiskárna.

Model se tiskne přibližně jednu hodinu s výškou vrstvy 100 µm.

Planetová převodovka, žluté PLA, 200 µm

Planetová převodovka

Autor: Emmett Lalish
Speciální převodovka se šípovými zuby. Je zajímavá tím, že je vyrobitelná pouze metodou 3D tisku, protože byste jinak vnitřní ozubená kola do objektu nedokázali poskládat.

Model se tiskne přibližně 5 hodin s výškou vrstvy 100 µm pro PLA nebo 2 hodiny s výškou vrstvy 200 µm pro ABS.

IMG_1996

Váza

Autor: Be3D (Model na Thingiverse)
Váza.

Model se tiskne přibližně 5 hodin s výškou vrstvy 200 µm pro PLA.

Licence: CC BY-SA 3.0

Prusa Bottle Opener

Otvírák Prusa

Author: Dominik Císař

Jako příklad toho, co je možné vytisknout díky našemu nástroji Colorprint, jsme připravili designový Prusa otvírák :D. Tisk zabere přibližně hodinu a tiskárna si přibližně po 50 minutách řekne o výměnu filamentu pípnutím. Nezapomeňte do něj vložit minci. Na zdraví! 😀

Licence: CC BY-SA 3.0