Ukázkové 3D modely pro tisk

Oslovili jsme několik známých designérů 3D objektů a připravili jsme pro vás několik objektů pro tisk, a to včetně G-code. Jsou ideální na první testování tiskáren. STL a GCODE soubory naleznete po instalaci ovladačů ve složce 3D Objekty na ploše nebo Start menu, stačí je už jen nakopírovat na SD kartu / USB flash disk.

Original Prusa MINI

Tyto soubory jsou umístěny na přiložené USB kartě a slouží k testování Originál Průša MINI. Před zahájením tisku vlastních modelů vytiskněte tyto objekty a ujistěte se, že vaše 3D tiskárna funguje podle očekávání.

Šroub a Matice

Autor: Ondřej Stříteský
Toto je výchozí testovací objekt dodávaný s 3D tiskárnou Originál Průša MINI. Tento model jsme používal na naších promo fotografiích tiskárny Originál Průša MINI. Ve výchozím nastavení je tento objekt uložen na USB kartě. Pokud jste ho však smazali nebo mu chcete změnit nastavení, stáhněte si ho z PrusaPrinters.org.

Download: PrusaPrinters.org

 

Ovce

Autor: pmoews
Toto je výchozí testovací objekt dodávaný s 3D tiskárnou Originál Průša MINI. Ve výchozím nastavení je tento objekt uložen na USB kartě. Pokud jste ho však smazali nebo mu chcete změnit nastavení, stáhněte si ho z PrusaPrinters.org.

Download: PrusaPrinters.org

 

Píšťalka

Autor: Josef Prusa
Toto je výchozí testovací objekt dodávaný s 3D tiskárnou Originál Průša MINI. Jednoduchá, ale funkční píšťalka . Ve výchozím nastavení je tento objekt uložen na USB kartě. Pokud jste ho však smazali nebo mu chcete změnit nastavení, stáhněte si ho z PrusaPrinters.org.

Download: PrusaPrinters.org

 

Žabička

Autor: Morena Protti
Toto je výchozí testovací objekt dodávaný s 3D tiskárnou Originál Průša MINI. Krásný ukázkový předmět nebo dárek pro vaše přátele. Často se používá pro srovnání kvality tisku. Připravený G-code vám ukáže maximální „kvalitu“, jakou je možné s naší tiskárnou tisknout. Ve výchozím nastavení je tento objekt uložen na USB kartě. Pokud jste ho však smazali nebo mu chcete změnit nastavení, stáhněte si ho z PrusaPrinters.org.

Download: PrusaPrinters.org

 

Original Prusa SL1

Tyto soubory jsou umístěny ve složce SL1 a slouží k testování Originální Průša SL1. Před zahájením tisku vlastních modelů vytiskněte tyto objekty a ujistěte se, že vaše 3D tiskárna funguje podle očekávání.

Original Prusa SL1 Test Object

Autor: Michal Fanta
Toto je výchozí testovací objekt dodávaný s 3D tiskárnou Prusa SL1 3D. Ve výchozím nastavení je tento objekt uložen v tiskárně. Pokud jste ji však smazali nebo ji chcete rozdělit na různá nastavení, stáhněte si ji z PrusaPrinters.org

Download: PrusaPrinters.org

 

Prusa Clay Army

Author: Michal Fanta
Toto je výchozí testovací objekt dodávaný s 3D tiskárnou Prusa SL1 3D. Ve výchozím nastavení je tento objekt uložen v tiskárně. Pokud jste ji však smazali nebo ji chcete rozdělit na různá nastavení, stáhněte si ji z PrusaPrinters.org. Hlavním účelem tohoto vzorového objektu je otestovat, zda vaše 3D tiskárna dokonale funguje na celé tiskové platformě.

Download: PrusaPrinters.org

 

Petřínská rozhledna

Autor: TomasT.
Jeden z ukázkových objektů spojených s SL1. Rozhledna Petřín, jedna z nejvýznamnějších pražských památek, je vysoká 63,5 metrů a na její vrchol vede 299 schodů. Pohled z jejího vrcholu je nejen na celé město, ale za jasného dne můžete vidět téměř všechny Čechy.

Download: PrusaPrinters.org

 

Original Prusa i3 Multi Material 2.0

Tyto soubory jsou umístěny ve složkách MMU2 a slouží k testování upgradu Multi Material 2.0 pro MK3 a MK2.5.

Planetary gear

Planetová převodovka + kleště

Autor: Emmett Lalish & ShawnGano
Speciální planetová převodovka. Jediným způsobem, jak můžete tento kus vyrobit, je použití 3D tisku, protože blokovací kola nemohou být následně sestavena. Odpadní objekt jsou kleště od ShawnGano.
Tisk trvá zhruba 5 hodin při výšce vrstvy 200 µm s 5 materiály. (Ext. 1 –  Modrá, Ext. 2 – Červená, Ext. 3 – Zelená, Ext. 4 – Žlutá)

Download: PrusaPrinters.org

3D Benchy

3D Benchy (2 barvy)

Autor: CreativeTools
#3DBenchy je 3D model speciálně navržený pro testování a srovnávání 3D tiskáren. Jedná se o malý rozpoznatelný objekt, který si můžete zdarma stáhnout, vytvořit a sdílet.
Tisk trvá zhruba 8 hodin při výšce vrstvy 150 µm se 2 materiály (Ext. 1 –  Červená, Ext. 2 – Černá).

Download: PrusaPrinters.org

3D Benchy

3D Benchy + rukojeti (5 colors)

Autor: CreativeTools
#3DBenchy je 3D model speciálně navržený pro testování a srovnávání 3D tiskáren. Jedná se o malý rozpoznatelný objekt, který si můžete zdarma stáhnout, vytvořit a sdílet. Včetně 4 rukojetí jako odpadních předmětů.
Tisk trvá zhruba 16 hodin při výšce vrstvy 200 µm s 5 materiály (Ext. 1 –  Oranžová, Ext. 2 – Zelená, Ext. 3 – Žlutá, Ext. 4 – Červená, Ext. 5 – Modrá).

Download: PrusaPrinters.org

MiniJo

MiniJo

Autor: Dominik Cisar
Muž. Mýtus. Legenda. 🙂
Tisk trvá zhruba 22 hodin při výšce vrstvy 200 µm s 5 materiály (Ext. 1 –  Bílá, Ext. 2 – Tělová, Ext. 3 – Zelená, Ext. 4 – Šedá, Ext. 5 – Černá).

Download: PrusaPrinters.org

Lizard

Pruhovaný ještěr

Autor: Cipis
3barevný remix „Gecko by WebmasterZero“ od cipis. Původní model na Thingiverse.
Tisk trvá zhruba 3 hodiny a 40 minut při výšce vrstvy 200 µm se 3 materiály (Ext. 1 –  Zelená, Ext. 2 – Modrá, Ext. 3 – Oranžová).

Download: PrusaPrinters.org

Sheep

Ovce

Autor: Cipis
Dvoubarevný remix „Wooly Sheep by pmoews“ od cipis. Původní model na Thingiverse
Tisk trvá zhruba 2 hodiny a 40 minut při výšce vrstvy 200 µm se dvěma materiály (Ext. 1 –  Modrá, Ext. 2 – Stříbrná).

Download: PrusaPrinters.org

Original Prusa i3 MK3/MK3S

Tyto soubory jsou umístěny ve složce MK3 / MK3S a slouží k testování původní Prusa MK3 / MK3S.

Nefertiti

Autor: Scan The World (Model on MyMiniFactory)
Busta Nefertiti – tento model je optimalizován pro původní Prusa i3 MK3. Tento revidovaný model byl naskenován a zpracován umělci Nora Al-Badri a Jan Nikolai Nelles pro svůj projekt „The Other Nefertiti“; jejich záměrem je zpřístupnit kulturní objekty všem.
Tisk trvá zhruba 7 hodin a 30 minut pří výšce vrstvy 150 µm.

Download: PrusaPrinters.org

 

Original Prusa i3 MK3 and MK2/MK2S

Soubory pro tisk na Original Prusa i3 MK2/MK2S. Tyto tisky nejsou kompatibilní s Multi Material upgradem, nicméně je možné gcody znovu vygenerovat ve Slic3ru pro MK2 se zvolenou tiskárnou „MK2 MultiMaterial single mode“.

8

SPITFIRE MK XVI

Autor: 3DLabPrint
3DLabPrint vytvořil speciální verzi Spitfire RC modelu pro Original Prusa i3 “MK1” a Original Prusa i3 MK2. Připravené tiskové soubory (g-code) a návod na stavbu jsou k přibalené v ovladačích od verze 1.7.5 vydané 28.11.206. Stejné tiskové soubory jsou kompatibilní jak s „MK1“ tak i s MK2 a po instalaci budou společně s dalšími 3D modely ve složce Objects/MK2/SpitfireMkXVI ver1.2, která má zástupce na ploše a v menu Start.Více informací v angličtině na PrusaPrinters.org.

Available only on the SD card bundled with our printers

Triceratops

Triceratops head with supports

Autor: Scan The World (Model on MyMiniFactory)

Hlava triceratopse je se svými třemi rohy, „papouškovitým“ zobíkem a velkým výběžkem, který mohl dosahovat téměř 1 metru, jednou z největších lebek suchozemských zvířat v historii Země. Díky rohům dokázal triceratops odolat dokonce útoku tyranosaura..

Model je součástí projeku „Scan the World“, což je nezisková inciativa založená společností MyMiniFactory. Jejím cílem je vytvoření digitálního archivu 3D tisknutelných modelů uměleckých děl, známých budov nebo koster z celého světa a jejich volné publikování. Scan the World je komunitní open source aktivitou. Pokud se chcete do projektu zapojit, pošlete e-mail na stw@myminifactory.com a nabídněte své služby.

Tisk trvá přibližně 4 hodiny s výškou vrstvy 150 µm a kvůli lepším podporám je vygenerován v Simplify3D.

Download: PrusaPrinters.org

Pug Buddy

Mops Buddy

Autor: Jindrich Benes (Prusa3D)

Pes Josefa Průši.

Tisk zabere zhruba 2 hodiny s výškou vrstvy 150 µm.

Download: PrusaPrinters.org
License: CC BY-SA 3.0

Adalinda Dragon, green PLA, NORMAL print profile (200 µm)

Drak Adalinda

Autor: Louise Driggers aka. Loubie (Model on Thingiverse)

Úžasný model „zpívajícího“ draka, který používáme i na propagačních fotkách naší tiskárny 🙂

Model se tiskne přibližně šest hodin s výškou vrstvy 200 µm.

Download: PrusaPrinters.org

IMG_1999

Žabička

Autor: Morena Protti (Model on Thingiverse)

Krásný ukázkový předmět nebo dárek pro vaše přátele. Často se používá pro srovnání kvality tisku. Připravený G-code vám ukáže maximální „kvalitu“, jakou je možné s naší tiskárnou tisknout (samozřejmě na úkor menší rychlosti), tedy 50 mikronů. Při této kvalitě u většiny barev filamentů nejdou „vrstvy“ vidět, ani nejdou nahmatat.

Model se tiskne přibližně 3 hodiny s výškou vrstvy 50 µm pro PLA.

Download: PrusaPrinters.org
License: CC BY-NC-ND 3.0

hrad

Hrad

Autor: Виктор_Бабаев (Model on Pinshape)

Detailně propracovaný model hradu, který rádi ukazujeme jako příklad, jak vizuálně pohledné věci se dají 3D vytisknout.

Model se tiskne přibližně 23 hodin s výškou vrstvy 100 µm pro PLA.

Download: PrusaPrinters.org
License: CC BY-NC-ND 3.0

Marvin, green PLA, DETAIL print profile (100 µm)

3DHubs Marvin

Autor: Hubs

Marvin je malý přívěšek na klíče, který primárně slouží jako testovací objekt služby 3DHubs. Na 3DHubs se můžete zaregistrovat a přijímat placené tiskové zakázky. A samozřejme budeme rádi, když to uděláte, protože momentálně je Prusa i3 až druhá nejpoužívanější tiskárna.

Model se tiskne přibližně jednu hodinu s výškou vrstvy 100 µm.

Download: PrusaPrinters.org

Planetary gear, yellow PLA, NORMAL print profile (200 µm)

Planetová převodovka

Autor: Emmett Lalish

Speciální převodovka se šípovými zuby. Je zajímavá tím, že je vyrobitelná pouze metodou 3D tisku, protože byste jinak vnitřní ozubená kola do objektu nedokázali poskládat.

Model se tiskne přibližně 5 hodin s výškou vrstvy 100 µm pro PLA nebo 2 hodiny s výškou vrstvy 200 µm pro ABS.

Download: PrusaPrinters.org

IMG_1996

Váza

Autor: Be3D (Model on Thingiverse)

Váza.

Model se tiskne přibližně 5 hodin s výškou vrstvy 200 µm pro PLA.

Download: PrusaPrinters.org
License: CC BY-SA 3.0

Prusa Bottle Opener

Otvírák Prusa

Autor: Dominik Císař
Jako příklad toho, co je možné vytisknout díky našemu nástroji Colorprint, jsme připravili designový Prusa otvírák :D. Tisk zabere přibližně hodinu a tiskárna si přibližně po 50 minutách řekne o výměnu filamentu pípnutím. Nezapomeňte do něj vložit minci. Na zdraví! 😀

Download: PrusaPrinters.org
License: CC BY-SA 3.0

Batman

Batman

Autor: Unknown
3D tištěný batarang.

Download: PrusaPrinters.org

Whistle

Píšťalka

Autor: Josef Prusa
Jednoduchá ale funkční píšťalka.

Tisk zabere zhruba 20 minut při výšce vrstvy 200 µm.

Download: PrusaPrinters.org

Original Prusa i3 MK2 Multi Material

Soubory jsou v podsložce MK2MM a jsou určeny pouze pro tiskárny s Multi Material upgrade.

3DHubs Marvin

Autor: 3DHubs
Marvin je malý přívěšek na klíče, který primárně slouží jako testovací objekt služby 3DHubs. Na 3DHubs se můžete zaregistrovat a přijímat placené tiskové zakázky. A samozřejme budeme rádi, když to uděláte, protože momentálně je Prusa i3 až druhá nejpoužívanější tiskárna.
Model se tiskne přibližně 3 hodiny s výškou vrstvy 200 µm při užití 2 materiálů. (Ext. 1 –  Zlatá, Ext. 2 – Stříbrná)

Download: PrusaPrinters.org

Planetová převodovka

Autor: Emmett Lalish
Speciální převodovka se šípovými zuby. Je zajímavá tím, že je vyrobitelná pouze metodou 3D tisku, protože byste jinak vnitřní ozubená kola do objektu nedokázali poskládat.
Model se tiskne přibližně 3 hodiny s výškou vrstvy 200 µm při užití 4 materiálů. (Ext. 1 –  Modrá, Ext. 2 – Červená, Ext. 3 – Zelená, Ext. 4 – Žlutá )

Download: PrusaPrinters.org

3D Benchy

3D Benchy

Autor: CreativeTools
3D Benchy je model vytvořený pro testování a srovnávání 3D tiskáren. Jde o malý a snadno rozeznatelný model, který lze zdarma stáhnout, vytisknout a nasdílet.
Model se tiskne přibližně 5 hodin s výškou vrstvy 200 µm při užití 2 materiálů ((Ext. 1 –  Zelená, Ext. 2 – Červená) a 8 hodin s výškou vrstvy 200 µm při užití 4 materiálů.

Download: PrusaPrinters.org

Chimera

Démonická dívka (Chimera)

Autor: John Gosper (Kintall)
Úžasný model Démonické dívky od autora Kintall. Prusa Research domodelovala podprsenku, aby bylo model možné tisknout třeba i v práci 🙂
Model se tiskne přibližně 14 hodin s výškou vrstvy 200 µm při užití 4 materiálů. (Ext. 1 –  Šedivá, Ext. 2 – Stříbrná, Ext. 3 – Zlatá, Ext. 4 – Hnědá )

Download: PrusaPrinters.org