Volná místa

Vyrábíme a vyvíjíme 3D tiskárny Prusa i3, pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější 3D tiskárnu na celém světě. Je totiž open source, vyrobit si ji tak sice může každý, ale jako u všeho hrozně záleží jak. Vyrostli jsme během dvou let ze tří lidí a jednotek vyrobených tiskáren na tým téměř šedesáti, co zvládne poslat do světa měsíčně téměř tisíc tiskáren. Ty naše vyrobené v Praze používají i v takových exotických místech jako Ulánbátar v Mongolsku nebo Guatemala… Jsme na to patřičně hrdí. Chceme růst dál, víme, že za další rok budeme opět desetkrát větší a k tomu potřebujeme dobrý tým. Hledáme samostatné lidi s orientací na výsledek, kterým nebudeme muset stát za zády a kontrolovat je. Co se chtějí učit nebo naopak budou učit nás. Že 3D tisku nerozumíš? Většina z nás před rokem také ne. Kolegů hledáme hodně a na různé pozice, klidně i s přesahem do více oblastí. Primárně hledáme na HPP v Praze.

Podívejte se na mapku, kde všude tisknou na 3D tiskárně vyrobené a odeslané z pražského Karlína. Každý bod je PSČ s jednou nebo více tiskárnami 🙂

STÁLE HLEDÁME

Výroba

Máš dobrý pocit, že za tebou po směně zůstanou desítky pečlivě připravených zdrojů nebo trysek, ze kterých bude radost tisknout? Takových je mezi námi hodně. Staráme se, abychom nebyli klasická pásová „montovna“, ale aby se u nás dělalo dobře.

Vývojář 3D tiskáren

Vývoj 3D tiskáren není žádná raketová věda, ale jsou potřeba zkušenosti z více oborů, přesah a hodně experimentování. Mnohem více si tak třeba ceníme, pokud jsi dokončil vlastní zajímavý projekt na Arduinu, kde jsi musel vyřešit spoustu překážek. Interně této pozici říkame high-end bastlíř. 🙂

Měl bys umět C++ pro firmware úpravy (používáme modifikovaný Marlin), mít zkušenosti s 3D modelováním (děláme v OpenSCAD a FreeCAD) a ideálně za sebou i nějaké vlastní projekty, na kterých ukážeš, že umíš věci dotahovat. To programování není nutné na vysoké úrovni (máme v týmu dost zkušeností), ale musíš vědět, co si můžeš dovolit, bez toho dnešní hardware dělat nejde. A pro představu – nový produkt nebo jeho revizi děláme maximálně několik měsíců a pak průběžně upravujeme, takže jsme zvyknutí hodně rychle iterovat.

Zájem nicméne máme, i pokud se specializuješ pouze na embedded C++ programování nebo jsi konstruktér, ale rád bys zkusil něco s přesahem…

Softwarový vývoj

Stavíme si vlastní vývojový tým. Potřebujeme dělat vlastní Slicer, desktopový program, který používají naše tiskárny na převod 3D modelů do gcodu, kterému rozumí tiskárna. Žádné řešení na trhu nás úplně neuspokuje a víme, jak to udělat mnohem lépe. Potřebujeme ale dělat i webové projekty – cloudový slicing, vlastní tržiště s 3D modely… všechno pro stovky tisíc uživatelů a celosvětový zásah. Dle projektu používáme python/qt/c++/php.

Správce eshopu/webů/lokalizací

Hledáme pracanta, co má rád pečlivost a pořádek a dokáže zkrotit proud informací a textů na našich několika webech, eshopu, v manuálech a mnoha dalších místech, a to vše téměř v desítce lokalizací, včetně pohlídání si překladatelů. 3D tisk se neustále vyvíjí a stále se učíme nové věci, takže pořád je někde co aktualizovat… Nutné základy html/css, nechceme, abys potřeboval vývojáře pokaždé, když se někde rozpadne formátování…

Marketing

Naším trhem je celý svět. Chtěl (nebo chtěla.. ) by sis zkusit, jaké je to dělat kampaň pro USA nebo třeba pro Peru? Myslíme si, že to děláme hodně dobře, ale stejně určitě potřebujeme vylepšit PPC, komunikaci na sociálních sítích, máme velké mailing listy lidí, co mají zájem o 3D tisk a chceme jim posílat zajímavý obsah. Potřebujeme důkladně analyzovat chování našich zákazníků, ať se máme v plánování o co opřít. Koupě 3D tiskárny není moc impulzivní nákup. Podle čeho a jak dlouho se rozhodují? Primárně potřebujeme zkušenosti s výkonnostním marketingem v e-commerce. Budujeme ale brand a edukujeme, takže se nemusí prodávat okamžitě. Chceme hledat influencery, aby o nás ještě více psali v celosvětových mediích. Účastníme se výstav a konferencí v mnoha státech… Přijmeme seniorního člověka s přesahem, co se nebojí zkoušet nové věci, hodně vyzkoušel a ví, na koho se případně obrátit pro pomoc.

Král obsahu

Chceme připravovat články a videa o tom, k čemu se hodí 3D tisk a jak to konkrétně dělat. Potřebujeme, aby sis to ale i trochu managoval a plánoval, co a kde se bude publikovat. Co půjde na Youtube, co se hodí do newsletteru, z čeho se udělá jenom návod. Jakou firmu oslovit a udělat např. představení 3D tisku a případovku speciálně pro architekty. Obsah připravujeme už ale primárně pro zahraničí a ideální jsou zkušenosti z online medií nebo vlastního blogu, technické přehled je nutností. A úplně ideální by bylo, kdybys po čase dokázal i připravit přednášku nebo výukový kurz.

Zákaznická podpora

Spokojený zákazník je pro nás to nejdůležitější a snažíme se tak být velice přátelští. Zatím nemáme ani jednoho „obchodníka“, ale podle toho, jak odpovídáš, se lidé často rozhodující, zda nám věří natolik, že si tiskárnu pořídí právě u nás. Každý email chceme mít zodpovězený nejpozději do hodiny, držíme i 24/7 livechat. To je 720 hodin měsíčně, nebo skoro 5 klasických pracovních úvazků. Zákazníci se ptají i na techničtější věci, nutná je angličtina a ideálně i další světový jazyk – španělština, italština… Výhodou je technické zaměření.

Zaujala tě nějaká pozice a chceš nám pomoc? Pošli nám životopis na info@prusa3d.cz!

Josef Průša a Ondřej Průša