Volná místa

Vyrábíme a vyvíjíme 3D tiskárny Prusa i3, pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější 3D tiskárnu na celém světě. Je totiž open source, vyrobit si ji tak sice může každý, ale jako u všeho hrozně záleží jak. Proto máme vlastní brand – Original Prusa i3, za který se můžeme naprosto postavit a který za poslední rok vyhrál všechna možná ocenění, včetně nejprestižnějšího testu 38 3D tiskáren časopisu Make. Jsme téměř rok nejlépe zákaznicky hodnoceni na 3DHubs.com. Nejen díky tomu jsme vyrostli během dvou let ze tří lidí a jednotek vyrobených tiskáren na více než stočlenný tým, co zvládne poslat do světa měsíčně více než tři tisíce tiskáren (duben 2017). Ty naše vyrobené v Praze používají i v takových exotických místech jako Ulánbátar v Mongolsku nebo Guatemala… Jsme na to patřičně hrdí. Již třetí rok po sobe rosteme 10x za rok a chceme růst dál. Víme, že i tento rok budeme opět desetkrát větší a k tomu potřebujeme dobrý tým. Hledáme samostatné lidi s orientací na výsledek, kterým nebudeme muset stát za zády a kontrolovat je. Co se chtějí učit nebo naopak budou učit nás. Že 3D tisku nerozumíš? Většina z nás před rokem také ne. Kolegů hledáme hodně a na různé pozice, klidně i s přesahem do více oblastí.

Primárně hledáme na plný úvazek v Praze. Nechceme rozdělovat firmu na kanceláře v centru a výrobu v polích za Prahou, jako to dělají všichni ostatní, záleží nám na tom, abychom byli všichni společně na jednom místě s dobrou dopravní dostupností. Proto máme od května téměř 6000 m² jen pár minut od metra Holešovice.


Nové sídlo Prusa Research v Partyzánská 188/7ANové sídlo Prusa Research v Partyzánská 188/7A.

Podívejte se na mapku, kde všude tisknou na 3D tiskárně vyrobené a odeslané z pražských Holešovic. Každý bod je PSČ s jednou nebo více tiskárnami 🙂

AKTUÁLNÍ POZICE

 

POPIS POZIC

  HR / administrativa

Rosteme neuvěřitelným tempem z pěti lidí v roku 2015 až na současný víc než 100 členný tým. Hledáme kolegu, který obsáhne kompletní personální agendu. Od zajištění bezproblémového běhu pohovorů přes zabezpečení mzdové a personální agendy až po správu docházky ve výrobě, organizace školení nebo evidenci majetku.

  Skladník / manipulant

Přejímání zboží, kontrola dokumentů, ukládání, skladování a vydávání zboží. Aktualizace stavu zásob, evidence pohybu zásob mezi hlavním a oblastními sklady.
Požadujeme samostatnost, spolehlivost, pozornost, pečlivost, manuální zručnost, schopnost týmové spolupráce, časovou flexibilitu, ochotu práce na dvě směny.

  Výroba / více pozic

Máš dobrý pocit, že za tebou po směně zůstanou desítky pečlivě připravených zdrojů nebo trysek, ze kterých bude radost tisknout? Takových je mezi námi hodně. Staráme se, abychom nebyli klasická pásová „montovna“, ale aby se u nás dělalo dobře.

Praxe není potřeba – zaučíme Vás! Požadujeme pouze:

 • středoškolské vzdělání bez maturity
 • samostatnost, spolehlivost, pozornost, pečlivost, manuální zručnost, schopnost týmové spolupráce, časovou flexibilitu, ochotu práce na dvě směny

Pozice, které obsazujeme ve výrobě:

 • procesní inženýr
 • správa farmy na tisk plastových dílů
 • opracování a kontrola plastových dílů
 • kompletace spojovacího materiálů a finálního produktu
 • montáž a kompletace tiskáren
 • předpříprava polotovarů (pájení, kontrola, krimpování, testování)
 • zákaznické opravy tiskáren, údržba a testování našich tiskáren a součástek

Nástupy jsou individuální (ihned, nebo dohodou), vždy se dá dohodnout na vhodném termínu zkoušky, nebo nástupu.

Co nabízíme?

 • výborná dostupnost, do práce dorazíš za  3 minuty z vlakového nádraží Praha – Holešovice nebo metra C, zastávky Holešovice
 • možnost navýšení tarifní třídy
 • dovolená 20 dní
 • příplatky za přesčasy a víkendy
 • roční bonus až 100% platu
 • možnost vyplácení záloh
 • finanční odměna za zlepšovací návrh, za flexibilitu, aj.
 • sleva na produkty firmy
 • dotace na jídlo

  Vývojář 3D tiskáren

Vývoj 3D tiskáren není žádná raketová věda, ale jsou potřeba zkušenosti z více oborů, přesah a hodně experimentování. Mnohem více si tak třeba ceníme, pokud jsi dokončil vlastní zajímavý projekt na Arduinu, kde jsi musel vyřešit spoustu překážek. Interně této pozici říkame high-end bastlíř. 🙂

Měl bys umět C++ pro firmware úpravy (používáme modifikovaný Marlin), mít zkušenosti s 3D modelováním (děláme v OpenSCAD a FreeCAD) a ideálně za sebou i nějaké vlastní projekty, na kterých ukážeš, že umíš věci dotahovat. To programování není nutné na vysoké úrovni (máme v týmu dost zkušeností), ale musíš vědět, co si můžeš dovolit, bez toho dnešní hardware dělat nejde. A pro představu – nový produkt nebo jeho revizi děláme maximálně několik měsíců a pak průběžně upravujeme, takže jsme zvyknutí hodně rychle iterovat.

Zájem nicméne máme, i pokud se specializuješ pouze na embedded C++ programování nebo jsi konstruktér, ale rád bys zkusil něco s přesahem…

Zašli nám ukázky své práce a rádi se o tom s tebou pobavíme

  Softwarový vývoj

Stavíme si vlastní vývojový tým. Potřebujeme dělat vlastní Slicer, desktopový program, který používají naše tiskárny na převod 3D modelů do gcodu, kterému rozumí tiskárna. Žádné řešení na trhu nás úplně neuspokojuje a víme, jak to udělat mnohem lépe. Potřebujeme ale dělat i webové projekty – cloudový slicing, vlastní tržiště s 3D modely… všechno pro stovky tisíc uživatelů a celosvětový zásah. Dle projektu používáme python/qt/c++/php.

  Správce eshopu/webů/lokalizací

Hledáme pracanta, co má rád pečlivost a pořádek a dokáže zkrotit proud informací a textů na našich několika webech, eshopu, v manuálech a mnoha dalších místech, a to vše téměř v desítce lokalizací, včetně pohlídání si překladatelů. Dokážeš si ve firmě získat potřebné informace3D tisk se neustále vyvíjí a stále se učíme nové věci, takže pořád je někde co aktualizovat… Nutné základy html/css, nechceme, abys potřeboval vývojáře pokaždé, když se někde rozpadne formátování.. Používáme WP, PrestaShop, Dozuki, které ideálně znáš nebo se dokážeš rychle naučit.

  Marketing

Naším trhem je celý svět. Chtěl (nebo chtěla.. ) by sis zkusit, jaké je to dělat kampaň pro USA nebo třeba pro Peru? Myslíme si, že to děláme hodně dobře, ale stejně určitě potřebujeme vylepšit PPC, komunikaci na sociálních sítích, máme velké mailing listy lidí, co mají zájem o 3D tisk a chceme jim posílat zajímavý obsah. Potřebujeme důkladně analyzovat chování našich zákazníků, ať se máme v plánování o co opřít. Koupě 3D tiskárny není moc impulzivní nákup. Podle čeho a jak dlouho se rozhodují? Primárně potřebujeme zkušenosti s výkonnostním marketingem v e-commerce. Budujeme ale brand a edukujeme, takže se nemusí prodávat okamžitě. Chceme hledat influencery, aby o nás ještě více psali v celosvětových mediích. Účastníme se výstav a konferencí v mnoha státech… Přijmeme seniorního člověka s přesahem, co se nebojí zkoušet nové věci, hodně vyzkoušel a ví, na koho se případně obrátit pro pomoc.

  Král obsahu

Chceme připravovat články a videa o tom, k čemu se hodí 3D tisk a jak to konkrétně dělat. Potřebujeme, aby sis to ale i trochu managoval a plánoval, co a kde se bude publikovat. Co půjde na Youtube, co se hodí do newsletteru, z čeho se udělá jenom návod. Jakou firmu oslovit a udělat např. představení 3D tisku a případovku speciálně pro architekty. Obsah připravujeme už ale primárně pro zahraničí a ideální jsou zkušenosti z online medií nebo vlastního blogu, technické přehled v 3D je nutností a dobrá je šéfredaktorská zkušenost. A úplně ideální by bylo, kdybys po čase dokázal i připravit přednášku nebo výukový kurz.

  Zákaznická a technická podpora

Spokojený zákazník je pro nás to nejdůležitější a snažíme se tak být velice přátelští a maximálně nápomocní. Zatím nemáme ani jednoho „obchodníka“, ale podle toho, jak odpovídáš, se lidé často rozhodují, zda nám věří natolik, že si tiskárnu pořídí právě u nás. Každý email chceme mít zodpovězený či zařazený s poznámkami pro kolegy nejpozději do hodiny, držíme i 24/7 livechat pro okamžitou odpověď lidem z celého světa. To je 720 hodin měsíčně, nebo skoro 5 klasických pracovních úvazků. Zákazníci se ptají i na techničtější věci, nutná je angličtina a ideálně i další světový jazyk – španělština, italština, francouzština, němčina… Výhodou je technické zaměření.

Zaujala tě nějaká pozice a chceš nám pomoc? Pošli nám životopis a příklady své práce na info@prusa3d.cz!

Josef Průša a Ondřej Průša